ziyaret edilen web sitesinin benim nereden bağlandığımı bilmesi

ve misal benim türkiyeden bağlandığımı görüp içeriğini otomatik olarak türkçeleştirmesi falan.. imdb'de film isimlerinin türkçe yazması gibi. nasıl önleyeceğiz bunu? firefox'ta anonymox ve hide my ass'in proxy eklentilerini falan kurdum ama bunların hiç bi etkisi olmuyor bu duruma.

ip ile coğrafya verisini eşleştiriyor.

deneme için : www.iplocation.net
  • peseve  (09.12.13 19:18:17 ~ 19:19:18)
@peseve nasıl önlenir bu? illa vpn falan mı kullanıcaz?

  • loser blueser  (09.12.13 19:22:15)
evet vpn kullancan birader.

  • kosun lan mevzu var  (09.12.13 19:41:59)
anonymox, hidemyass nasıl etki etmiyor ya? bir yanlışın var. senin sorunun browser ayarlarından içerik önceliğini türkçe olarak seçmiş olmandan geliyor. ip no ile alakalı değil. o siteler senin tr'den bağlandığına değil, browser ayarlarında web sitesi içeriğini hangi dilde görmek istediğine bakıyor.

  • neyehbe  (09.12.13 20:03:44 ~ 20:04:59)