Ne olmaliyim ?

Herkese gunaydin !! Oncelikle oldukca uzun bir yazi,okursaniz sevinirim

Kariyerimle ilgili onumde uc secenek var ve ben hangisini secmek istedigim konusunda cok kararsizim

Universite okumaya 23 yasinda basladim,daha oncesinde lise bittigin de hep su hayalim vardi
Guney bir otel calisir,ingilizce ogrenir,her gece baska birisiyle yatardim. :)) diye dusunuyordum yalan yok simdi

Neyse ETS tur da 4-5 sene calistim turkiyenin hemen hemen her yerine gittim cok gezdim.sonra artik hersey monotonlasmaya basladi ve calistigim insanlarin ve bana emir veren kisileri soyle bir kendimle karsilastirinca,kendimi burada bosuna curuttugumu dusundum hani
Potansiyelimin cok altinda bir yerde oldugumu dusunerek ve ayrica yurtdisina cikmak istegi vardi

Oss girdim iki yillik bilgisayar programciligini kazandim.2 senede bitirdim arada work and travel yaptim.daha sonra apple yetkili servisinde ve bir tekstil firmasinda bilgi islem sorumlulugu yaptim toplamda 1 sene

Sonra yine daha iyi bir pozisyonda calismam gerektigini dusundum ve dgs sinavina girdim gecen sene mugla universitesinda istatistik bolumunu kazandim bir sene kaldim orada ama hep aklimda istanbulda okumak vardi dgs tekrar girdim sadece sansimi denemek amaciyla belki daha yukse bir puan alirim ve ayni bolumu istanbulda okurum diye dusundum

Sinavimin hic iyi gecmemesine ragmen gecen seneye oranla biraz daha dusuk bir puanla istanbul aydin uni %100 burslu istatistik bolumunu kazandim.simdi okul devam ediyor.seneye okul bitecek gibi

*bilgisayar konusunda cok iyiyim,donanim,yazilim...

*ingilizcem iyidir,gecen yaz marmariste bir barda calistim 3 ay cok fazla pratik yaptim oncesinde surekli film izlerdim,ara ara grammer calisirim firsat buldukca

* girisken bir insanimdir.insanlarla ikili iliskilerim cok iyidir.

*hic bos durmam mesela su an vale lik yapiyorum hafta da iki gun cep harcligi ciksin diye.

Diplomalar:
*bilgisayar programciligi
*turizm otel isletmeciligi

Onumdeki secenekler
* ozel sektor de
Arastirma sirketlerinde calismak

*bankacilik sektorunde calismak,bunu icin ekstra sertifika ve isi ogrenmem gerekiyor,ayrica bir yakinim 6 yil akbankta calisti ve ortalama maasim 1400 dedi bana 2 sene once,karsimda cok fazla olumsuz ornek var bu da benim bu sektorden uzak durmama neden oluyor

*kpss onumzdeki eylul ayinda ortaogretim ve onlisans duzeyin sinav olacak benim matematigim zaten cok iyi suan turkceyi de yapiyorum biraz tarih cografya ve vatandaslik calismam gerekiyor

Bunlari yaparak 90 ve ustu almam hic zor degil sonuc 90 ve ustu gelirse ulkemin her yerinde calismaya raziyim dogusundan-batisin,kuzeyinden-guneyin

*son olarak tekrar dgs ye girip bilgisayar muhendisligini yazabilirim(universiteye girmeden once muhendislikler cok sikici bolum olduklarinda bahsedelerdi arkadas ortamlarinda bende hep kendimi uzak tuttum bu bolumden cunku eglenmeyi cok seviyorum ve pozitif bir insanim ama yanlis yaptigimin farkinda kisa zaman varamadim simdi bir dans kursa gidiyorum yaklasik 1 aydir buradaki egitmenimiz hep yabanci bir sirkette calisiyor hem bize ders veriyor hemde yarismalara katiliyor yarin miami ye gidecek ve uluslar arasi bir yarismaya katilacak)

Yasim 27 burada

yazılım bilgine güveniyorsan ordan yardır derim. ücret konusunda sıkıntı yaşamazsın. şu an piyasada sağlam developer ihtiyacı var.

  • hacer ul esved  (05.12.13 13:33:30)