Bursa da nerede iskender yemeli?

Erkek arkadaşımı doğum günü için bursaya götüriyim diyorum idobüsle gidicez fakat nerede inicez nerede iskender yemeli bilmiyorum? fiyatlar nedir onu hiç bilmiyorum şöyle öğrenciyi aşmıcak hemde yediğiize pişman olmıcagımız iskender için nereyi önerirsiniz?

kent meydanı uludag kebapcısı ya da heykel deki iskender de.(mavi ufak dukkan) 25tl porsiyonu sanırım.

  • rurouni  (24.11.13 20:54:30)
mudanya inince heykele gitmek istediğinizi söyleyin oradan otobüs yada otobüs+metro aktarması var.
Heykelde Tayyare kültür merkezi yanında küçük mavi dükkan yada setbaşı ünlü cad. üzerinde olan büyük iskendere gidin. Her ikisindende iki kişi 100e yakın gider.
porsiyonu 20 küsur tl idi en son.Genelde 1,5 yerler. :)

küçük mavi olan bu

photo.mekanist.net
  • Absinthe75c  (24.11.13 21:04:43)
bursa ne kadar pahalı bir memleketmiş yahu.

  • neyleyim  (24.11.13 21:09:34)
istanbula göre daha ucuz ama bu iskender olayı turistik olduğu için fiyat yüksek

  • Absinthe75c  (24.11.13 21:11:48)
ufak dükkana ben taa istanbul'dan hem iskender yemeye hem de cumalıkızık köyünde birkaç gün konaklamaya gittim. yaptıkları iskender hayatımda yediğim en kötü iskenderlerden biriydi. lanet ettim ana avrat küfür ettim. 3 kişi 75 tl para verdik bir boka yaramayan şeyi önümüze koydu itoğluitler.

  • yapma volkan  (24.11.13 21:22:02)
gitmişken köfteci yusuf mu ne öyle bir mekan vardı. zaten görmemen imkansız. kocaman meken ve birçok yerde var. içerisi tıklım tıklım. oraya da bir uğra.

  • yapma volkan  (24.11.13 21:22:45)
mavi dükkan +1

köfteci yusuf'a gitme. çok bozdu. millet ucuz diye gidiyor ama bedava olsa yenmez berbat bişey.
  • kakao  (24.11.13 21:35:05)
heykel mavi dükkan ardından tophaneye gidip bursayı izliyerek çay için. Bide mudanyada denize karşı bira midye yapın tamamdır

  • denizrocket  (24.11.13 22:31:42)
sen köfteci yusuf'a git.
kamilin teki "çok bozdu yeaa" dedi diye bursa'ya gitmişken bu mekana girip lezzeti tatmadan çıkma.
zaten "oha lan burası neresi böyle" diyeceksin.
  • yapma volkan  (25.11.13 10:21:22)