USB-CD üzerine işletim sistemi kurarak HDD'yi tamir etme

Repartition Bad Drive diye bir program varmış, bad sectorleri işaretleyip sağlam bölümleri partition olarak ayırıyormuş. Ancak tabi ki HDD üzerine yüklü sistemde yapılmıyor. Program Windows 7'de açılıyor, bindiği HDD'yi kesme durumu hariç sorunsuz çalışabilir gibi görünüyor. Aynı bilgisayar üzerinden çalıştırabilmek için USB'ye işletim sistemi kurmaya çalıştım. Slax kurup Wine modülü ile .exe'yi çalıştırdım, HDD'yi bile göremedi. Hiren's Boot CD'yi USB'ye çevirdim, oradan Mini XP'yi açtım. Orada da program access violation hatası verdi.

Soru:
Bu .exeyi sorunsuz çalıştırabilecek -HDD'yi görüp gerekli düzenlemeyi yapabilecek- bir işletim sistemi USB'ye kurulabilir mi?

RBD programı;
www.dposoft.net

harddiski çıkartıp başka bir bilgisayara harici olarak bağlamazsan kesinlikle olmaz. rbd ile 8 - 10 hdd kurtardım.bazıları çok bozuktu 30 - 40 bölüme ayırdı.ama gene de hdd kullanılabiliyor.müthiş programdır.

  • illegalstar  (22.11.13 22:50:49)
forum.shiftdelete.net
25. maddeye kadar işini görür.

  • edip  (22.11.13 22:53:06)
@illegalstar
benim dahili hdd (2,5") başka laptopa nasıl harici olarak bağlanıyor?

  • vizdilva  (22.11.13 22:58:22)
harddisk kutusu almalısın.

www.gittigidiyor.com

al dursun her zaman lazım olur. veya kablolu bağlayıcılar var onlardan al.

bir de buı docklar var :
www.mormani.com
  • illegalstar  (22.11.13 23:05:40 ~ 23:06:40)