Rapor alıp bir sınava girip ötekine girmesem ne olur?

Bir günde üç sınavım var. Ben diyorum ki bir yerlerden rapor alayım da bir tanesine girmeyim.

Şimdi rapor alıp sınavın 2 tanesine girip 1 tanesine girmemem sorun olur mu?

"Raporlusun ama yine de okula gelip bazı sınavlara girmişsin bazılarına girmemişsin" derler mi?

Hocalar anlamaz di mi böyle bir şey yaptığımı? Ansalar da nolur ki?

Huniverste Öğrencisi

Anlamayabilirler ama anlarlarsa sana mazeret sınavı yapmayabilirler. Mazeret sınavı yönetmelikte olmayan ancak hocanın insafına kalmış bir şey.

  • aychovsky  (17.11.13 13:53:40 ~ 13:53:56)
teknik olarak imkan dahilinde ama yasal olarak yasak bu durum.

fark edilirse ceza alırsın.
  • prezarlatif  (17.11.13 13:54:13)
Okulunda bu işler sıkı mı? Bizde eskiden çok kolaydı. Çünkü hocayı ikna etsen yetiyordu. Rapor+göstermelik dilekçeyle hallolurdu. Böyleyse al gitsin.
Bu sene değiştirdiler. Aldığın raporun bazı şartları kurtarması lazım. Onun için de inceliyorlar. Böyle bir durum varsa büyük risk.

  • nickini vermek istemeyen uye  (17.11.13 14:28:44)
dostum mazeret sınavında genellikle "geçirirler"

o yüzden git efendi gibi sınavına gir. düşün ki bir arkadaşım ayağı kırık olduğu için girememişti vizeye. ona bile acımadılar ^_^

o kadar diyeyim.
  • kuul  (17.11.13 14:40:17 ~ 15:54:14)
dediğinizin olabilmesi için raporun üzerinde kesinlikle alındığı tarihin dışında saat bilgisinin olması gerekir. Yoksa o gün girdiğin diğer sınavları da geçersiz sayabilirler.

  • Dr_Stat  (17.11.13 14:45:15)
benim de aynı gün hatta aynı saatte 3 sınavım vardı. ben rapor alıp 2'sine girip birine girmedim. hatta bu aklı o sınavlardan birinin hocası verdi. bence yapabilirsin. olmadı git durumu anlat gözüne kestirdiğin hocaya. hocam böyle böyle yapıcam de. kandırmaktansa dürüst olmak daha iyidir.

  • alm est  (17.11.13 14:46:35)
Farkedileceğini sanmam. Onu mu takip edecekler koca okulda. Sikerler istediğine gir gerisini rapora salla. Ama mazeret sınavları genelde biraz daha zor olur. Bunu da unutma

  • rosencruz  (17.11.13 18:03:51)