askere gitmek için gerekli belgeler

ya işte şubat dönemi için yarın ya da perşembe askerlik şubesine gidip işlemlerimi halledeceğim de...

diploma, fotokopisi, nufus cüzdanı ve fotokopisi, 8-9 vesikalık, eeee? başka ne? ikametgah, adli sicil kaydı ya da temiz kağıdı falan? ne gerkiyor daha?

Yalnış hatırlamıyorsam eğer ;
Diploma fotokipisi ,nüfus cüzdan fotokopisi fotoğraf ve eğer en son çalıştığın yere ait bir işçi belgeside varsa mesela örnek veriyorum garsonsan ve işyerinden buna ait bir belge ile gidersen askerliğini daha rahat şekilde yapabilirsin.

Şimdiden hayırlı teskereler
  • muratback  (12.11.13 15:36:46)
diploma , nüfus cüzdanı , transkript , birkaç tane fotoğraf , bir de üds , kpds benzeri bir dil sınavına girdiysen onun sonuç belgesi. bir de götürdüğün her şeyin 2'şer tane fotokopisini de önceden hazırla. transkriptin üzerinde okula ait bir mühür ve imza olmasına dikkat et ; unutuyorlar imzalamayı , askerlik şubesi de imzasız bu diye seni geri gönderiyor.

  • montauq  (12.11.13 15:50:41)
sağolun,

yurt dışında master yaotım ama diplomam daha yok, onu ne yapmalıyım?
  • cedric tweedledee  (12.11.13 18:21:07)
''yurt dışındaki üniversitelerden mezun olanlardan ; dört yıl ve daha fazla süreli yüksek öğrenim gördüklerine dair yök tarafından verilen ve üzerinde mühür, soğuk damga veya sıcak baskı hologramı bulunan, “diploma denklik belgesi” veya “mezuniyet geçici denklik belgesi” ile diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve noter tasdikli türkçe tercümesinden bir suret..'' şeklinde bir madde var asal'ın sitesinde.

ama istersen asal'ın sitesinde yedek subay işlemleri bölümünden sevk öncesi hazırlık işlemleri yazan yere bir bak ; eksik bir şey kalmasın.
  • montauq  (12.11.13 19:02:43)
üff her neyse ya bu belgeleri sağlamasam ne olucak? master yaparken zaten tecil ettirdim. isterlerse gitmemişs aysınlar umrumda değil canım, her neyse, üni diplomam ve diğerleriyle giderim ben

teşekkür ederim çok
  • cedric tweedledee  (12.11.13 19:32:03)