depresyon, uykusuzluk, sinirsel kalp çarpıntısı ve melissa

Çok sevdiğim bir arkadaşım ve durumuna çok üzülüyorum. Bir sürü ilaç kullanıyor, psikolojisi altüst. Sürekli kullandığı ilaçlar: benzamycin(cildi için), prozac ve serex. Psikiyatri tedavisi görüyor (devlet hastanesinde). Hiç iştahı yok, zorla yemek yiyor, midesi bulanıyor, bazen zehirlenip midesini yıkattırıyor. Ayrıca heyecan ysak ama vazgeçemediği bir tutkusu var futbol. Çok heyecanlanıyor, sinirleniyor, ağlıyor. O kadar çok şey anlattı ki hem ben bunlardan çok anlamam hem de sizlere yanlış aksettirmek istemiyorum.

Sanırım en baştan başlayıp önce iyi bir kalp doktoru, ardından özel bir psikiyariste gitmesi daha doğru olacaktır.

Ama diyorum ki melissa çayı içse nasıl olur? "depresyon, uykusuzluk ve sinirsel kalp çarpıntısında tıp tarihi boyunca en çok kullanılmış bitkisel ilaç" olduğu yazıyor. Bunların hepsi bu arkadaşımda var. Milissa çayının yan etkileri var mıdır? Varsa nedir, kullandığı ilaçlarla birlikte içebilir mi? Ona hediye edip pişman olmak istemiyorum.

normalde yan etkisi olduğunu sanmıyorum ama sözlükte ilaç kullanırken içilmemesi gerek demişler. eksisozluk.com

  • cthulhu  (12.11.13 02:04:42)
benzer belirtiler bir arkadaşımda vardı -erkek- doktora gitti ve sonrasında kalp kapakçığından ameliyat oldu, çünkü sinirsel zannettiği şey fizikselmiş -ha antidepresan da kullanıyor gene, psikolojisi gene bozuk, ama o çarpıntının bir nedeni de fizikselmiş işte- çay may vermeyin, doktora gitsin, yapılabilecek tüm testleri yaptırsın. ayrıca teyzemde de benzer bir durum vardı, o da aynı ameliyatı oldu, yani tek neden psikolojik olmayabilir. dediğin gibi önce iyi bir doktor sonra psikiyatrist ama zaten arkadaşımın durumunda iki taraf birlikte çalıştı misal.

  • pasp  (12.11.13 02:49:58)
cocuk bı suru ılac alıyormus zaten, tansıyonunu dusurup basına ıs alma. hedıye olarak forma fılan al madem futbol sevıyor

  • anneke  (12.11.13 03:11:49)