Önümüzdeki 3 seneye damga vuracak teknoloji?

Gençler,

Soru başlıkta aslında ama buradan da sorayım. Önümüzdeki 3 seneye damga vurmasını beklediğiniz teknolojik ürün / gelişme / konu nedir? Mevcut bir şey olabileceği gibi geliştirileceğini düşündüğünüz bir şey de olabilir.

Neden bu ürün / gelişme / konu damga vurur sizce?

Sevgiler & Saygılar,

drone diyollar.

  • kakao  (02.11.13 23:45:35)
3d printer

  • xenophobe  (02.11.13 23:46:22)
3d printer +1

  • kakao  (02.11.13 23:46:56)
3 sene denmiş. 3d printer 3 sene değil anca 30 seneye adam akıllı olgunlaşır.

3 seneye en fazla iphone 7 hocam :)
  • nuisance  (02.11.13 23:48:28)
big data

  • bedbed  (02.11.13 23:50:29)
3d printer +1
yapılacak şeylerin sınırı yok akla gelebilecek her şeyi yapıyor adamlar şimdiden.
protez kemik: www.livescience.com
silah:www.ntvmsnbc.com
akbil :www.arkitera.com
  • gudumlu anne terligi  (02.11.13 23:53:59)
google glass

  • crucio  (02.11.13 23:56:42)
mesela üretimde kullanılan makinanın bir parçası kırıldı. almanya'daki üretici firmadan isteyeceğiz adamlar bize çizimini mail atacak. 3d printer'den yazdırıp takıcaz makinaya iş aksamayacak.

ya da arabanın krank mili kırıldı diyelim isteyeceğiz nissan'dan çizimini evde yazdıracağız takacağız kendimiz yerine.

şimdilik sadece tarak yapımında kullanılsa da gelecek o günler bir gün gelecek.
  • kakao  (02.11.13 23:59:34)
Dayanamadım yazıyorum, sanal ortamla kullanıcı bilgisayarı sevişecek resmen. Bulut diyorum şimdilik sır veremem

  • topkapiaksaray  (03.11.13 00:04:49)
google glass +1

+ giyilebilir teknolojiler kesinlikle. akıllı saatler, ayakkabılar, tshirtler vs vs. bir de umuyorum ki 3 sene içinde pil teknolojisi kendini aşar da muhteşem aletleri pili dert etmeden kullanabiliriz.
  • 10032007  (03.11.13 00:17:47)
samsung falan kıvrılan ekranlarla uğraşmaya başladı, katlanan kıvrılan ekran olacak bence.

  • The_Lollok  (03.11.13 00:45:27)
Cloud isinin gelistirilmesi damga vuracak bence.

  • kegums  (03.11.13 09:01:13)
şirkette 3d printer ve google glass olan ve ikisini de yeterince kurcalamış birisi olarak, her ikisinin de 3 sene içerisinde beklenilenleri vereceğini sanmıyorum. drone da var ama kullanmadım onu hiç.

bence yepisyepi birşey damga vurur ama ne olur bilemiyorum.
  • saygilarefendim  (03.11.13 16:42:53)