Araştırma Görevlisi - "Haydi ben gidiyorum!"

Master son senemdeyim. Doktorayı büyük ihtimal yurtdışında yapacağım.

Şu ilandaki kadroya başvursam, kabul alsam, Haziran - Temmuz geldiğinde "benim doktora işi oldu, haydi bana eyvallah!" diyebiliyor muyum:

yoksis.yok.gov.tr

?

en basit tabiri ile terbiyesizlik yapmis olursunuz.

  • atmacaged  (27.10.13 23:26:12 ~ 23:26:26)
@atmacaged Sanki babamın hayrına orada duracağım. Resmiyet ile terbiyeyi nasıl karıştırdınız anlamadım.

  • nevarki  (27.10.13 23:28:09)
birkaç sebepten. birincisi sizi işe alan bölüm, bölümdeki işlerin yükünün bir kismini size birakir ve size güvenerek, bu işlere bundan sonra sen bak der. iki üc ay sonra ay sen hadi bana eyvallah dediğinde o işler ortada kalir, sen işi biraktiktan sonra en az 6 ay başkasi alinmayacagi için, mecburen bölümdeki diğer asistanlara yüklenir. kendi işleri yetmiyormuş gibi senin yârim biraktigin işleri üstlenirler
sırf iki tane boktan ales sorusu çözdün ve hasbelkader yüksek ortalama ile mezun olduğun için o kadroyu senden cok daha fazla hak eden ve cok daha fazla ihtiyaci olan, ama o sikindirik sınavlardan bir türlü iyi notlar alamayan insanlarin önüne geçip onlarin iş bulmasına engel olursun.

terbiyesizlik kullanabileceğim en üsturuplu kelimeydi
  • atmacaged  (27.10.13 23:35:32)
@straight gigolo Devlet memurluğunda neyin ahlakından bahsediyoruz? Böyle bir şey mümkün mü yoksa tazminat vesaire gibi bir durum var mı diye sordum. Sanki amacım araştırma görevlisi olacağım bölümü ihya etmek. Öğrenci kafasından ziyade mantıklı bir kafam olduğunu düşünüyorum.

  • nevarki  (27.10.13 23:36:55)
@atmacaged O halde üsturupsuz laflarınızı yürürlükteki sisteme sokun bi' zahmet.

  • nevarki  (27.10.13 23:38:49)
terbiyesizlik tespitim bir nevi self-fulfilling prophecy haline geldi. bahtiyarim.

  • atmacaged  (27.10.13 23:40:10)
@straight gigolo Valla devlet terbiyesinden nasiplenmediğim için gayet memnunum. Allah'tan... Devlet terbiyesine bir, şeye iki diyeyim anlaşılsın.

  • nevarki  (27.10.13 23:43:17 ~ 23:44:46)
Eyvallah diyebilirsiniz ama sizin yerinize girmek isteyen birisinin önünü kesmiş olabilirsiniz. Sonuçta akademik kadro ilanları az çıkıyor, sizden daha çok isteyen ve bu işi daha uzun soluklu isteyen birisinin önünü kesmek -bence- güzel olmaz. Ama resmi olarak önünüzü kesen bir şey yok elbette. Hocalar da uzun soluklu çalışmayı tercih eder. Tek taraflı okumamakta fayda var.

  • negatif pollyanna  (27.10.13 23:48:11)
etik kelimesini duydunuz mu? hah işte ondan. herkesin size anlatmaya çalıştığı kavram o.

  • kakao  (28.10.13 00:18:09)
@kakao Maalesef çok fazla bilmişlik tasladınız Duyuru ahalisi. İşin terbiye ve ahlak boyutunu sormamıştım halbuki; ki ayrıca, sanki işin o boyutu da size düşermiş, ahlak normları sizin elinizdeymiş gibi...

Neyse ki sorum güme gitmedi; "negatif pollyanna" sağ olsun, cevabımı aldım.
  • nevarki  (28.10.13 00:23:28 ~ 00:27:10)
@straight gigolo Ben de "siz" diye başlayıp "sen"le bitiren insanları iyi tanırım eahhaeh...

  • nevarki  (28.10.13 00:25:29)
bazı üniversiteler bu durumu engellemek için birtakım yükümlülükleri olan sözleşmeler imzalatabiliyor. o yüzden en sağlıklı cevabı enstitü sekreterliği verir sözleşme konusunda.

  • nobetciokur  (28.10.13 00:39:55)
Sen akademisyen olma. Kendin gibi öğrenciler yetiştirirsin.

cevap: sözleşme imzalatırlar.
  • sen git ben geliyorum  (28.10.13 07:22:29)
ben de bi arş. gör. den sözleşme imzaladığını duymuştum, belli bir tazminatı vardı.

  • xenophobe  (28.10.13 10:40:33)
@sen git ben geliyorum Hayır siz kimsiniz de size ne benim şu bu olup şunu bunu yapmamdan? Hayır size ne yani? Ne alakasınız pardon?

  • nevarki  (28.10.13 12:07:04 ~ 12:08:04)