"O karşına çıktığında anlarsın"

böyle mi tam olarak sizce de?

Yani deli gibi aşık olacağınız, senelerinizi beraber geçirip milyon tane anınızın olacağı kişiyi ilk gördüğünüz anda bunu hissetmeniz gerekmez mi?

Bence kesinlikle böyle, hatta dünyada hiçbir şeye bundan daha fazla inanmıyorum diyebilirim.

Sıradan, hayatınızda hiç yeri olmayacak birçok kişiyle karşılaşmakla "o" kişiyle karşılaşmak hiç bir olur mu?

Ne zaman aşık olsam bunu yaşadığım için diyorum. Hiç tanıyıp da aradan bir zaman geçtikten sonra aşık olmadım. Aslında 1 kere oldu diyebiliriz ama zaten doğru kişi olmadığını zamanla anladım.

Gerçek aşktan bahsediyorum. Yani ilk gördüğümde hissettiklerim, o günün diğer bütün günlerden çok başkaymış gibi gelmesi,kalbim çarparak uykuya dalmam, yüzümde gülümsemelerle ertesi gün uyanmam ve artık hayatın çok çok çok çok güzelmiş gibi gelmesi :)

Esas soruya gelirsek; böyle hissettirmeyen birisi , ne kadar iyi ve düzgün biri olsa da benim için hep hayatımda var olacak birisiymiş gibi gelmiyor.

Haksız mıyım?

yanlış anlaşılmalara karşı edit:
ilk görüşte derken bahsettiğim sadece fiziksel özellikler yani yakışıklı olması vs değil. Ona baktığında farklı bir şeyler hissetmek. Kslabalığın arasında bile seçebilmek, diğerlerinden ayırabilmek. Ayrıca bu sadece 1 dk.lık görmekten ibaret değil, ilk gördüğün gün, geçirdiğin 1 saat olarak da değişebilir. Aradaki çekimi, enerjiyi hissedebilmekten bahsediyorum.

bence haksızsın

  • prezarlatif  (24.10.13 22:25:48)
haksızsın. o şekilde aşık olduklarından hangisi hala hayatında?

  • lemmiwinks  (24.10.13 22:25:49)
eskiden ben de senin gibi düşünürdüm. sonra büyüdüm. sanki ilk anda deli gibi aşık olmayınca yürümez, ilerisi gelmez zannediyordum

sonra hayatıma şimdiki sevgilim girdi. yalan yok, erasmus sırasında eğlenmelik olarak düşünmüştük ikimiz de ilk başta.

şimdi 2.5 sene geçti üzerinden. ilk başta sadece yakışıklı gelen adama sırılsıklam aşık oldum. üstelik baya da sonra aşık oldum (3-4 ay sonra)
  • la noix  (24.10.13 22:27:25)
haksızsın. çok saçma. bir insana "aşık olmak" sadece kaşının gözünün güzelliğine bağlı o zaman sende. bir insanı sevmek için tanımak, onu keşfetmek gerekir. fikirlerini dinlemek gerekir. espri anlayışını çözmek gerekir. duygusal yapınızın uyuşması gerekir. bunların da olup olmadığını o insanla zaman geçirmeden anlayamazsın. hiçbir insan mükemmel değil. belki ilk tanıştığınızda sende yanlış bir intiba bırakacak, ama aşık olacağın, senelerini beraber geçirip milyon tane anı biriktireceğin bir kişi? kendine böyle kurallar koyarsan kendi mutluluğunuzu zorlaştırırsın.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (24.10.13 22:27:47 ~ 22:44:24)
Tanidikca sevenlerdenim.fizige asik olmak bence sacma. Nasil biri oldugunu bilmeden nasil sevebilirsin ki ? Bir bakista insan taniyabilecek ,ruhunu okuyabilecek giftim yok ,genlere asik olmak da ureme ihtiyacindan oteye gitmez

  • coconel  (24.10.13 22:34:23)
ben de hep birinin zamanla sevılecegını dusunurum yanı tanıdıkca seversın ama bu hıc olmadı hep carpıldım ben bırılerıne fakat gel gör ki o da kendı yaratımımız oldugundan cok uzun kalmıyor. o yuzden tanıyıp sevmek daha guzelı. o zaman da dıyeceksın kı bunca zaman yanımdaymıs ama ben gormemısım. o belkı de coktan karsına cıktı kım bılır.

  • akare  (24.10.13 22:38:53)
ilk görüşte hissettiğin şey cinsel çekimden başka bir şey değildir. tanımadığın bir insanı nasıl sevip, bağlanabilirsin onu anlamıyorum ben de.

  • albayrak  (24.10.13 22:39:42)
ben ilk görüşte hissetmek istiyorum mesela daha karşıma çıkmadı ama tanımadan hiç bir şeyini bilmeden sadece tipi değil burada olay hisler işte o sırada bi anda bu kişi o olmak istiyorum ilk görüşte aşk değil ilk görüşte his.

mantıklı olan tanıdıktan sonra sevmek aşık olmak tabi. ben de tanıdıkça sevmemeye başlıyorum ama

o his olmasını istediği ve bence mantıklı olan his bütün bunları barındırıyor gibi olucakmış gibi geliyor aslında bana. yani ilk gördüğümde hissettiklerimin içinde tanısan çok seversin var zaten..

ilk görüşte evleneceğim adam değil de bununla çok iyi oluruz uçarız coşarız çok severiz kesin çok uyumlu oluruz dediğim iki kişi oldu ve doğru da çıktı eğlendik falan. olurmuş oluyormuş gibi geliyor.

ya bu ilişkiden ne beklediğinle alakalı olarak çok değişkenlik gösteriyor.

ama tanıyıp 3 ay sonra tamamını seveceğim mükemmel diyeceğim bir aşk, evlilik yerine
ilk görüşte aşık olup kısa sürede evlenip daha sonradan çıkacak uyuşmazlıklarımıza da ilk görüşteki ve sonradan sürekli değişip gelişen eğlenceli aşkımızla yenmeyi isterdim.

ilk an en tatlısı ya <3
  • glori  (24.10.13 22:40:48)
ben senin gibi düşünmüyorum.

ilk görüşte aşk denen bişey bence yok. kim ben ilk görüşte aşık oldum diyosa da yalan söylüyodur. önceleri olmaz bu insanla diyip, sonradan aşık olan çok gördüm. karsındakiyle paylaşımlarına, zevklerinizin uyuşup uyuşmadığına, fikir paylaşımlarınıza bağlı. sen ilk görüşte onunla anlaşacağınızı nerden biliyosun ki? aşk içinde; sadece tipe odaklanmamak gerek

senin ilk gördüğünde hissettiklerin heyecan ve onun göreceli güzelliğine duyduğun bir sempati sadece. aşk değil o
  • kedidir o kedi  (24.10.13 22:43:09)
Bence de haksızsın, tam tersi durumlar da yaşanabiliyor. Herkesin zevkli farklı...

  • franz kafka  (24.10.13 22:52:06)
haklısın. aşk zaten sadece "o an"dır. o bi an içinden geçen hislerdir, yüzündeki aptal gülümsemedir, gözlerinin içinin parlamasıdır, aptala dönmendir.

ama daha başına gelmemiş bir şey var o konuyu daha yaşayamamışsın. tanıdığın birine de aşık olabilirsin, 1 yıldır tanıdığın gördüğün konuştuğun kişiye bi anda bi bakarsın "o an" gelir. işte en kötüsü de odur.

yani aşk "ilk an" değil, kesinlikle "o tek an"dır. anlamsızca, ona bakarken saniyede 55 kere onu istemektir, keşke ya nolur ya, allahım nasıl ya demektir. bazen ilk gördüğün an "o an"dır, bazense 5 yıl sonra.
  • dusunuyorumbulamiyorumoyleyseyokumgaliba  (24.10.13 22:52:12)
tam "o değil de beni bi glori anlamış:/" diyecektim ki;

dusunuyorumbulamiyorumoyleyseyokumgaliba; görmüş ve arttırmış. :)

smartk'ya da selamlar..

bir an var arkadaşlar valla billa. ama düşünüyorum...un da dediği gibi "ilk an" olmayabilir ama "o an" var :) olmalı..
  • lambada  (24.10.13 23:11:05 ~ 23:12:33)
Bence haklısın. Şöyle diyeyim; sanal ortamda konuştuğum biri vardı. bu kişiyle epey bi süre konuştum, konuşurken bile aşık olacağım korkusu vardı. Burada şu da önemli, görünüş. Yani, ben belki muhabbetinden çok haz aldım ama ona o şansı tanımada görüntüsünün de payı vardı.

Bi zaman sonra tanıştık ve hayatımda aldığım en pozitif enerjiydi. Sürekli güldüğümüzü hatırlıyorum. Yani, daha önce de sevdim, deli divane oldum, güldüm falan ama böyle hani içini ısıtan minik de olsa bi samimiyet nasıl desem bi ışık gibi bi şey oldu adını bilemiyorum.

Öyle işte. aşık olduğum çok mu belli oldu ki? :/
  • barbara herhalde barbara manken olan  (24.10.13 23:30:18)
haksızsın. öyle bir şey yok bence.

  • alfabetik dusler  (24.10.13 23:33:47)
kesinlikle katılıyorum. Ben sevgilimi ilk gördüğümde tamam budur demiştim. hatta bir araya gelmemiz her bakımdan imkansız olsa bile "yok ben biliyorum biz birlikte olacağız, bizim kaderimiz " diyordum. arkadaşlarım gülüp geçiyodu saçmalama diye ama ben çok rahattım, olacak çünkü "o" diyordum. ama bu dediğim karşılıksız sevgi veya saplantı değil, karşılıklı sevgi.
Oldu da. üstelik o da beni görünce öyle düşünmüş.

  • innerbliss  (25.10.13 00:01:25)
Yaklaşık 3,5 yıllık bir ilişkiden sonra aşktan, sevgiliden, evlilikten buz gibi soğumuştum. Bunun ardından yaklaşık 3,5 sene yalnız kaldım. O kadar rahattım ki, o sorumluluğu almayı, ciddi ilişki kaldırabileceğimi tahmin bile edemiyordum. Hep kaçtım ilişki kurmaktan. Bunu yaşayan çoğu kişinin anlatmakta zorlandığı gibi bende zorlanacağım ama ilk görüş şeysi oldu işte. Birlikteliğimizin 1. yılı kasım ayında dolacak ve biz nisan ayından beri nişanlıyız. Mayısta da evleniyoruz. Yakın çevrem, evlilik hakkında düşüncelerimi bilenler hala şaşkın bu kararı bu kadar çabuk aldığım için.

Özetle şunu diyeceğim. Ben ilk gördüğüm anda evleneceğim adamın o olduğunu hissetmiştim. O da bana aynı şeyleri hissettiğini söylüyor. Tabi bunu ilk gördüğün anda "ben senlen evlencem ya la" diye söylemiyorsun. Biraz zaman geçtikten sonra ilk anda hissettiklerimin doğruluğuna kanaat getirdim.
  • sentence  (25.10.13 09:51:11)
bu benim hayatımda olmalı bu benim olmalı düşüncesi ile onunla yaşamasan bile onu yaşıyorsun.

  • yardıncıoyuncu  (27.10.13 00:22:25)
şu an birlikte olduğum erkek arkadaşımla ilk tanıştığımda hayatımda başkası vardı şimdiki erkek arkadaşımsa benim için öylesine sıradan bi tanıdıktı ama o zaman bile çok garip bir his vardı içimde sanırım. yani aşık olmamıştım geceleri onu düşünmüyordum ama bi farklıydı. ilişkime de hiçbir zarar vermedi bir önemi olmadı. sonra seneler sonra tekrar aynı ortama geldik hayatımda kimse yoktu ve deli gibi kapıldım. evet bir şekilde anlıyorsun.

  • kirazıseviyorum  (27.10.13 00:29:04 ~ 00:30:35)
aşka bu kadar anlam yükleyip beklentileri bu kadar yüksek tutup da bi türlü tutunamayanlara ve bende şans yok diyenlere bayılıyorum. onlardan olmayın...

  • pek vokal  (27.10.13 00:31:18 ~ 08:37:55)
Olaya bir açıklık getirmek istiyorum şahsen.

Tanıdıkça aşık olmak gibi bir durum yok alışmak, kabullenmek, bağlanmak gibi bir durum var ve bu aşkla karıştırılıyor maalesef değil. Elmalarla armutlar karıştırılmasın. Bir de malum artık herkes internetten tanıştığı için ilk görüşteki yoğun çekim ve aşık olacağını hissetme gibi durumlar reddediliyor haliyle. Ama size dışarı çıkıp gerçek hayata karışmanızı öneriyorum bu noktada.

İlk görüşte aşk diye bir şey cidden var, bu kavrama zerre kadar prim vermemekte ısrar etmiştim, ta ki ilk görüşteki o tuhaf çekimi yaşayana kadar. Kusursuz bir his, karşınızdakini tanıdıkça zaten katmerli olarak artıyor bu his çünkü "Budur" diyorsun git gide.
  • wynter  (27.10.13 03:28:23 ~ 03:31:56)
tamamen katılıyorum, ben de öyleyim. şimdiye kadar; biriyle tanışıp, ona zamanla aşık olmadım hiç. hep ilk görüşte aşktı. fiziksel anlamda değil bu, farklı bir şey. o etkiyi, çekimi hissediyorsun alakasız bir şekilde. ilk anda etkilenmezsem bir daha mümkün değil bir şey olmaz bende.

  • cezzar dede  (31.10.13 01:32:43)