format sonrası pc kendi kendine kapanması

bilgisayarım kendi kendine diskte hatalar vs öne sürerek format attıktan sonra klasik programları vs yükledim. daha sonra nba 2k14 oyununu da yükledim ve oyunun ortasında kapanmaya başladı bilgisayar. catalyst i güncelliyim dedim bende (ati radeon 4650 mobil ekran kartım mevcut) ancak tam kuramadı heralde ki arasıra catalyst çalışmayı durdurdu vs şeklinde uyarı alıyorum. sil yeniden yüklenin haricinde güzelce bi yorum alabilir miyim

direkt resetler yani mavi ekransız resetler genelde ya donanımların fazla ısınmasından vb. fiziksel sıkıntılarından veyahut yanlış driver kurulmasından ortaya çıkar. Ekran kartı driver'ının doğruluğu tekrar kontrol etmenizde fayda var.

  • wallcan  (23.10.13 21:26:25)
driver güncelle diyorum windows arıyor ama nafile öyle bekliyorum son driver içinde catalyst yükle diyenler var yükledim bu oldu öyle kaldım

  • the game  (23.10.13 21:43:52)
son sürüm 13.1 gözüküyor bunun 4000 serisine uygun olanını indirdiğinizden eminseniz sorun başka bir yerde olmalı. Donanımsal da olabilir dediğim gibi kartın düzgünlüğünden emin olmak gerekir. Elinizde herhangi bir test programı yok ise Bir windows derecelendirme yapın oradan da dönem dönem hata yakalayabiliyoruz.

  • wallcan  (23.10.13 22:10:18)
işlemci ısısını kontrol et oyunu oynarken, hwmonitor kullanabilirsin. 100ün üstüne çıkıyorsa, 110-120de falan otomatik kapanır bilgisayar.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (23.10.13 22:23:57)