Biri Var... :)

"Sadece efendi, düzgün birisi olsun, beni de çok sevsin yeter" dedim ve galiba oldu duyuru..Ama çok kendi halinde, sessiz, utangaç birisi..

Ben kadın halimle yanında espriler, şakalar falan derken showman gibi kalıyorum.

Hayatımda ilk defa (yaş:28) her sabah günaydın mesajlarıyla uyandırılıyorum, gün boyu mesajlar alıyorum. mesajlar(buranın altı çizili). yahu yaşlar olmuş 28 ve 31. liseli gibiyiz resmen. Normalde aldığı aylık 500 sms in toplamda 50 sini bile bitiremeyen birisiyim, ararım, mesaj falan uğraşmam. Ha bir de bu mesajlar günaydın-nasılsın-iyi-napıyorsun-işteyim gibi sıradan giden mesajlar, atraksiyonlu, esprili,tahrikli,şakalı içerikli falan diil. sıkılıyorum dolayısıyla.

Buluştuğumuzda da bir yerden sonra sessizliğe geçiyoruz, nasıl olucak böyle?

Beyimiz çok düşünceli, ilgilenen, ciddi düşünen, kariyerli, hoş birisi ama napmak lazım bi akıl verin?

*Zamana mı ihtiyacımız var?
*Kimyamız mı tutmadı?
*Efendilikle şeytan tüylü, ilgi çekici biri olmak aynı anda imkansız mı?
*Gecenin köründe arayıp, çok özledim yüzünü görücem diye kapılara gelen, milyon tane sürprizlere boğan ama hasta olunca bırakıp kaçan tabiri caizse piçlere alıştığımızdan efendi adamlara gelince afalladığımızdan mı böyle oluyor?
*Ne istersen karşına o mu çıkıyor? (Bir daha bişey isterken daha dikkatli olucam söz!:)

efendilikle sıkıcılık aynı kefeye koyuluyor bazen. sizin de sorununuz o. bi insan hem eğlenceli hem de efendi olabilir. bunlar birbirinin zıttı değildir. anladığım kadarıyla siz hem efendi, hem de sıkıcı bir insan bulmuşsunuz. dolayısıyla yanında sıkılıyorsunuz. efendi adam illa öyle sus pus oturan, espri yapamayan biri olmak zorunda değil yani. sizin bulduğunuz adamın sıkıntısı efendilik değil, sıkıcılık.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (20.10.13 22:17:02)
tek cevabı zaman bence.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.10.13 22:21:04)
@bugunku antremanda goz dolduran futbolcu;

aslında sıkıcı değil de çok çekingen diyebiliriz. yani bişey söylerken 100 kere düşünüp öyle söylüyor.çok ince düşünceli ve yapı olarak da ağır birisi.

haklısın bi taraftan hem efendi hem eğlenceli de olabilir insan. ama bu çekingenliği nasıl aşabiliriz, neler yapmam lazım durumu kolaylaştırmak için bilemedim?
  • lambada  (20.10.13 22:21:32)
palve +1

süper ve çok güzel :) zamanla senin etkinle kalıplarının dışına çıkacaktır zaten. senin arada dürtmen ve bazı şeylerde ilk adımı atan kişi olman gerekiyor bir süre. efendi adam candır yaa kendimden biliyorum :))
  • cusi  (20.10.13 22:23:40)
kadın halinle espiri şaka falan yapma. dinen caiz değil.

sessizlik iyi bişe değil.

ne istersen karşına çıkıyo rabbim veriyo, akıyoo diye bişe yok. sen döne dolana arıyorsun istediklerini. ee yaradan da dayanamayıp al lan al ne bok yiyeceksen al diyodur bence. der yani. ben olsam derim. nihayetinde ben onun suretiysem, evet ben böyle düşünürüm.
  • cecilia  (20.10.13 22:26:43)
straight gigolo; şu aşamada çok ters teper sanıyorum. henüz 1 ay oldu tanışalı.

belki de asıl soru hiç böyle şeylere girip giremeyeceğimiz.. daha önce uzun süreli bir ilişkisi oldu mu, nasıl bakıyor bu durumlara bilmiyorum..
  • lambada  (20.10.13 22:27:51)
ne istersen karşına o çıkıyor. :) biraz fazla mazbut birini istemişsin. allah gönlüne göre vermiş. :p

  • kakao  (20.10.13 22:29:57)
iki ya da daha fazla kişili sohbetlerde awkward silence denilen olay bol bol yaşanıyor. bu durumda çoğu insan telefonlara göz atıyor. bi vine, fotoğraf falan gösteriyorlar. ben çok samimi olduğum insanlarla buluştuğumda bu sessizlik beni germez ama çok samimi değilsem (yani bir duvar vardır hep, onun aşılması da zaman alır) konuşma devam etsin diye bildiğim bir şeyi sorarım. böyle bir çözüm geliştirdim.

çok sık mesajlaşma kötü bir şey bence. sanıyorum rutin bir günde beraber değilsiniz, bu nedenle zaten ortak olarak pek konuşacak bir şeyiniz olmuyor. sürekli mesajlaşarak da tüketiyorsunuz doğal olarak.

son olarak da 'straight gigolo' adlı aptal trollü de kafana takma.
  • empati kuramayan psikolog  (20.10.13 22:31:37)
korkma bence ya o kadar umutsuz da olma
evet bi ihtimal çok efendi ve çok sıkıcı bir adam olabilir, öyleyse bile çekilmez değil ama çok süper değil tabi.
ancak bir diğer ihtimal 31 yaşında bu adam belki yaşı gereği oturaklı olmak gerektiğini düşünüyor, belki ortamı öyle/öyle yetişti üstelik daha 1 ay olmuş belki daha rahat hissedecek zaman geçtikçe? çekimserlik 1 ay içinde atılacak şey değil ki.
üsteleme fazla ama sen girişken ol, zaman gerekiyor o kesin, efendi adam bulmuşsan kıymetini bilmelisin :)
bu kadar çok mesaja gerek yok diyebilirsin bence kabalık değil. aynı şekilde o yapmıyorsa sen esprili, tahrikli (inceden) şeyler yazabilirsin az ama öz şekilde.
mutlu olun be :)
  • niye ama  (20.10.13 22:39:02)
arkadaşlar şimdi bir yandan geyiğe vurup "sevişin geçer, tahrikli mesaj" vs diyorsunuz da durumun vehametini anlatamadım sanırım.

şöyle de bir ihtimal var:
daha önce pek uzun, ciddi ve hatta kısa bir ilişkisi de olmamış olabilir.

evet var böyle bir ihtimal. henüz bu konuları konuşmadığımız için bilemiyorum. sessizlik ortamında da çat diye böyle bir konuya geçemiyorum ki zaten çok yavaş adımlarla ilerliyoruz.

böyle bir ihtimal söz konusuysa eğer o zaman ne olur, ne yapılır bilemiyorum.
benim uzun bir ilişkim artı bikaç da kısa ilişkim oldu. cinsellik konusu onun için sıkıntılı olabilir ya da öncesinden rahatsızlık duyabilir şayet kendisi çok da fazla birşeyler yaşamamışsa..

yani durum ciddi, geyiğe son:)
  • lambada  (20.10.13 22:48:45 ~ 22:51:22)
bir de şunu söylemem lazım, çok düşünüp kafa patlatıp sürekli mantık çerçevesinde ihtimalleri değerlendiriyorsun. yapma, bence bu çok yanlış insan ilişkileri hele ki gönül ilişkisi üzerinde düşünmek bana hiçbir zaman fayda sağlamadı, kimseye sağladığını da görmedim en güzeli akışına bırakmaktır.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.10.13 22:56:11)
zaman ver bacım açılır zamanla. biraz sabır...

  • false pretension  (20.10.13 23:56:08)
Ickili yemege cikin sarapli falan. Onun yaninda ona rahat oldugunu hissettir. Bolca soru sor. Merak etme zamanla acilir.

  • modlar bu benim feykim silebilirsiniz  (21.10.13 04:37:10)