aktarmadan sonra diğer uçağa ne kadar süre?

merhaba,

noel zamanı (hava trafiğinin yoğun olduğu bir zaman yani) 2 tane aktarmalı uçuştan sonra öğleden sonra 2.55 te istanbula ineceğim. oradan da ankaraya gitmek istiyorum. şimdi ben ankara biletimi 16.45 17.00 ya da 18.00 e alabiliyorum. 17.00 ye yetişebilir miyim sizce? yoksa risk almayıp 18 uçağına mı alsam bileti?

edit: yeniden check in yapacağım. diğer uçuşlarımdan bağımsız alıyorum bu bileti. o yüzden emin değilim zaten.

iç hatlar olduğu için 17:00 iyi bence. ayrıca sabiha gökçen'e iniyorsan düşünme bile.
bu arada bagaj vermeyeceğini düşünüyorum. aksi taktirde; rötar olmasa bile; 3te ayak bastın; yarım saatte pasaport kontrol ettiler. 3,5. bagajlar birazcık geçikse hadi 4 te her şeyi tamamladın. 5teki uçağın chek-ini bitmiş olabilir.

  • jimjim  (19.10.13 18:20:51)
Noel dönemi hiç uçmadım ama, yeniden check-in yapmayacağınız için yetişebileceğinizi sanıyorum. Hem noel dönemi daha çok yurtdışını etkiler diye düşünüyorum, bayramda buralar daha yoğun olur sanki. Geç kalmalar en çok sırada beklemelerden oluyor, sırada beklemeyeceğinizi düşünürsek de 2 saat fazlasıyla yeter. Pegasus ile uçuyorsanız yemek yemeğe bile zaman bulabilirsiniz bence.

  • kuroi roose  (19.10.13 18:25:12 ~ 18:26:14)
18 uçağına alırdım ben.
yetişirsiniz 17ye de ama ne gerek var yani yarım saat rötar yapsa strese gireceksiniz. ki noel zamanı kalkış sırası falan bekleme durumları olursa rötar da olabilir elbette...
bir de anladığım kadarı ile son uçuşu bağlamayacaksınız ilk uçuşlarla? gerçi onu sonradan da bağlayabiliyorsunuz sanırım.

neyse evet, 18.00 :)
  • neyleyim  (19.10.13 18:42:08)
rotar oluyo hocam, bi saat erken binmek icin, o kadar yolu o kadar stresle gitmeye gerek yok. kafaniz raad olsun.

  • compadrito  (19.10.13 20:18:51)