Ekşi Duyuru'da pornografik içerik veren sitelere direkt linkler yasaklandı

Bu benim yaptırmım değil ne yazık ki.

Google'in Adsense'nin program koşullarına göre aşağıdaki nedenlerden herhangi birisi olduğu zaman Adsense reklamları anlaşmasını ihlal etmiş oluyoruz. Bunlardan sizleri ilgilendirenleri:

1. Pornografi. Bu hem içerik, hem de bu içeriğe sahip sitelere link.
2. Telif haklarının ihlali. mp3, video, program paylaşımı, veya bu paylaşım sitelerine link.
3. Yasalara aykırı içerik. Her türlü yuz kızartıcı suçun teşviki vs.

Sitede 300den fazla porno siteye link tespit ettim. Sizin gördükleriniz varsa silin, veya moderatörlere bildirin. Aynı şekilde 2 ay önce tonla torrent ve dosya paylaşım sitesi linki silmiştik.

İçeriğe direkt link vermeden paylaşım yapılırsa çok sorun olmayacaktır.

Google ads sitenin devamı için önemli bir posizyonda olmasa, Google Ads'i kaldıracağım olacak. Ama Google ads'in yerine geçebilecek düzgün bir network bulabilmiş değilim.

Sözlük kullanıcıları için, dışarıya kapalı duyurularda da aynı durum geçerli mi?

  • iki ekmek bir sigara  (09.10.13 09:15:34)
Google onu indexlemiyor. ama disariya kapali duyurulari heran disariya acik getirebildiginiz icin riske atmayin derim (siz cevap yazarsiniz adam cevirir falan).

  • compumaster  (09.10.13 09:30:10)
Yani diyorsunuz ki bir küçük kapalı komünite daha kapitalizmin kurallarına ayak uydurmak için asıl amacından saptı.

Tamam anlıyorum, reklamlar olmazsa Ekşi Duyuru olmaz. Ama şu da var reklamlar olunca da olmuyor işte hacı.
  • godless frog  (09.10.13 11:41:33)
kapitalizm diyenler var hala :)
yanlış hatırlıyorsam compumaster düzeltsin. bi ara reklam istemiyorsanız paralı üyelik yapalım gibi birşey demişti.
ya da kapitalizm diyenler stüm masrafları üstlensin. hiç reklam almaya gerek kalmaz. o daha iyi fikir.
  • sutlu nescafe  (09.10.13 12:07:17)
pornografik içerik linki paylaşmakla kapitalizmin ne alakası var anlasam ben de şak şak şak diye alkışlayacağım.

siz porno peşinde koşarken adam cebinden para mı harcasın sizin için?

porno linki arayanlar da başka yere gitsin bir zahmet.

paralı üyelik olayını destekliyorum. hiç değilse onlarca fake nik alıp bir tarafından hayali hikayeler uydurmaz insanlar. biz de oturup boşuna yazıp çizmemiş oluruz.
  • mea maxima culpa  (09.10.13 12:24:19)
zaten torrent arayan adam da buraya gelmesin.
buraya gelene kadar bin türlü kaynak var.
geri kalanları da pm'den halledin işte.
  • doxanikee  (09.10.13 17:42:55)
@compumaster

aynı dertten muzdarip olmuştum ve bunun için yazılımsal ufak bir değişiklik banlanmanın önüne geçiyor.

kendi sitem için beli bir filtre yapmıştım ve o kelimeler title ve descriptionda geçiyorsa reklam göstermiyordum. geçmiyosa gösteriyodum. bu şekilde bi daha hesap banlanmamıştı.

sana da öneririm.
  • kambocya diasporasi  (09.10.13 18:45:28)
ustam youtube'dan herhangi bir şarkı linki paylaşmakta sıkıntı yok değil mi?

  • patr  (09.10.13 19:53:20)
youtube'daki parca yasal yollarla yuklenmisse sorun yok. Dizi sitelerinin youtube'a dizileri yuklemesi gibi yasal olmayan bir durum varsa, sorun var o zaman haliyle.

  • compumaster  (09.10.13 20:16:11)
parça konusu çok karışık o zaman. youtube'da bolca parça, albüm var B( diziyle zati işim yok da bu şarkı olayı kötü oldu. şimdi bu albümler falan yasa içi olmayan yollarla yüklenmiş ama youtube silmemiş bunları. yine de sakıncalı mı?

  • patr  (09.10.13 20:23:53)
Bu duyuruya gelen cevaplarda da 1-2 örneğinin olduğu gibi okuduğunu anlamaktan aciz arkadaşları dışarıya alsak bu ve benzeri her türlü sorunu çözeriz.

  • kegums  (09.10.13 22:20:24)
Ssg buraya koltuk çıkmıyor mu la ?

  • materyalist imam  (10.10.13 00:47:51)
ssg'nin burayla bir ilgisi yok ki.

  • compumaster  (10.10.13 01:06:12)
ama ssg biraz koltuk çıkmalı faydalı bir yer burası. belki de sözlükten daha faydalı.

  • rhollor  (10.10.13 02:28:45)
bence paralık üyelik yapın compu. cüzzi bir miktar(5 lira,10 lira) yaparsanız inan hem trollerden temizlenir burası hemde kalite çok yükselir hem de reklam zımbırtısıyla uğraşmazsınız. ben oyumu paralı üyelikten yana kullanıyorum başkanım

  • GibsonRules  (10.10.13 10:18:27 ~ 10:19:13)
yuh paralı üyelik tartışılmış. öyle bir durumda pek üye olan olmaz sanırım. dimyat pirinç bulgur diyeyim siz anlayın.

  • aynshinqaf  (10.10.13 15:05:07)
abi ayda 1 lira/yılda 10 lira tarzı bir şey yapın. indexlenmeyecek şekilde yapın siteyi de. ("nerede o yardımcı ruh" falan diyecek sözlük yazarları, bizden habersiz neler konuşuyorsunuz kim bilir. ibineler. o yüzden hiç demeyin valla bunu) fakelerden temizlenir bir nebze, site daha kullanışlı olur, küçük bir kitle oluştururuz.

  • zazazaraeta  (10.10.13 21:40:01)
oturup zaman harcayıp duyuruyu ve cevaplarını okuyorsunuz. sonra emek verip cevap yazıyorsunuz. ancak fake çıkıyor. bu hoş değil. :(

canımı sıkıyor bunlar benim. duyurudan soğuyorum. ne anlamı kalıyor yardımlaşmanın o zaman fakeler olunca?
  • mea maxima culpa  (10.10.13 22:17:08)
bunu gördüğüm iyi oldu. birkaç gün önce xhamster'a alterneatif vs. sorusuna iki-üç iste ismi yazmıştım, silinmişti; doğal olarak sebebini merak etmiştim.

direkt link vermeden paylaşım nasıl oluyor, "ünlü kel adamın yer aldığı" site falan mı?

sözlüğe bakıyorum, sözlükte sitenin isminden bahsediliyor.

saçmalığa bak ya, hangi siteden bahsedip bahsetmeyeceğimizi şeyten google'a göre belirlememiz isteniyor.

buradan isim vermeye çok meraklı olduğum anlaşılmasın, gerekirse özel mesaj ataım isteyene de bana çok saçma geldi...
  • son silahsor  (10.10.13 22:23:13 ~ 22:25:23)
google in gotu ka$iniyo, yandex de aynisi var mi bilmiyorum ama yavastan yandex e gecme zamani geliyo galiba

ibneler once esir aldi simdi de kural koyuyo
  • kreider  (10.10.13 23:27:52 ~ 23:28:21)