Adada yaşamak, çalışmak

Canım duyuru yaşadığım sıkıntıları az buçuk biliyorsun
(git: eksiduyu.ru)

İş güç iyice bunalttı,hiç tanımadığım gergin, mutsuz birine dönüştürmeye başladı beni.

Bir de senelerdir bir hayalim var.
Adada yaşamak.

Büyükada olur, Heybeliada olur. yeter ki dört tarafım deniz, orman olsun, bisikletimi alıp tur atayım akşamları, telaşsız gülümseyen insanlarla yaşayayım.

Yaş 28 olan, iktisat mezunu, pazarlama yüksek lisansı yapmış, iş tecrübesi olan kişiye adada iş var mıdır ki, varsa nedir, nasıl bulunur?

Bir yol gösterin, 40 yıl duacınız olayım, deniz gören,en güzel çiçekli balkonlarda misafirim olun :)

Yeminle hiç bir şeyi bu kadar istemedim hayatta.
Gidersem de işte tam da böyle bir zamanda giderim.

şu şekilde bir yaşam sürmen bence olası:

kadıköy/bostancı'da iş yeri.
ada'da ev.

ben de bunu istiyorum bu arada, ama adada ev bulmak kolay mıdır onu bilmiyorum. bir de hafta sonları kafayı yemekten korkuyorum(kalabalık yüzünden). en büyük endişem de, ulan ya seferler iptal olursa ne yaparım?

hatta şuna da cevap verse ya biri:

"adada yaşayıp kadıköy/bostancı'da iş yeri olan birisi için, motor/deniz otobüsü/vapur seferleri iptal olursa a. sabah işe nasıl gider, b. akşam eve nasıl döner?"
  • saygilarefendim  (04.10.13 18:24:45)
@ok bye; ben de sevindim, gel iş bulalım adada, bi de ev arkadaşı oluruz, çok güzel yemek yaparım :)

şu anki işim neredeyse istanbul dışında olduğundan adadan gidip gelmem imkansız, anca Kabataş ya da Bostancı taraflarında bir iş bulmam lazım.

Ama asıl istediğim telaşsız, sabah yürüyüşüm,ü kahvaltımı yapıp işe gidip gelebilmek..yani hayatı her anın tadına vararak yaşayabilmek. böyle savrularak hep bişeylere, biyerlere yetişmeye çalışarak değil.
  • lambada  (04.10.13 18:25:00)
@saygilarefendim; teşekkürler.

adada çok güzel evler de buldum sahibinden.com da. eşyalı oluyor genelde zaten. çoğunun ısıtması/kombili falan, kiralar gayet makul. Beşiktaş ta verdiğim kiradan çok daha uyguna denize nazır, havuzlu, bahçeli evler var :)

seferlerin iptali halinde aklıma gelen çözüm ist. da bi arkadaşta falan kalmak. ama seferler çok nadiren iptal oluyor zaten, karda kışta normalde deniz otobüsü, motorlar, şehir hatları vapuru bol seçenek var.
  • lambada  (04.10.13 18:29:06)
teyzem istanbul'daki üniversitelerden birinde hoca, arkadaşları arasında büyük ada'da yaşayıp üniversiteye her gün gidip gelenler var, teyzem de yaz aylarında -idare görevi olduğu için- ada'da kaldığı sürede -ev kiralamıştı ada'dan- işlerini bu şekilde yürütmüştü. yani olmayacak şey değil, ama yoldan dolayı yorulur musun bilemem? ben mesela sürekli deniz yolculuğu yapamıyorum, ada'ya gittim mesela teyzemin yanına, bir haftada anca kendime geldim.

  • pasp  (04.10.13 19:23:59)
@pasp; üniversitede öğrenciyken pazartesi sabahı o zamanki şehirhatları vapuruna çınarcık'tan (yalova) biner, sırasıyla tüm adaları dolaşarak kabataşa gelirdim 2,5 satte. cuma akşamı da aynı şekilde kabataş tan çınarcık a dönüş. en keyif aldığım yolculuktur deniz yolculuğu, hele ada vapuruysa..

yani bir sıkıntı yok, bostancı ya da kabataş tarafında bir işim olsa yine her gün gidip gelebilirim ama adada bir işle, sabah bir yere yetişme telaşı olmadan zevkle uyanmayı tercih ederim.
  • lambada  (04.10.13 19:39:22)
ne güzel yaa.. çok özenmişimdir deniz yolculuğu yapabilenlere. dedim ya, ben adaya gittim maksimum 45 dakka 1 saattir, bir hafta yattım. tansiyonum inanılmaz dengesizleşiyor. o zaman git gel yani, bir sorun olmaz senin için.

edit: tam okumamışım. ama ada'da iş bulman zor bence, hele de deneyimin de iyiyse -tabi böyle derken, senin konumundaki insanlar genelde istanbul'da çalışıp ada'da yaşıyor da.. yani yapılacak iş yok orada, o anlamda dedim-. aslında sermayen varsa bir yer açabilirsin, içmeye gelirim -yalnız bir ay kalırım, zaten bir haftası yatmakla geçecek :D -
  • pasp  (04.10.13 19:46:30 ~ 19:49:16)