Slaven Bilic - Roberto Mancini

Sizce neden Slaven Bilic'ten herkes övgüyle ve umutla bahsederken Roberto Mancini'yi yerden yere vuruyor?

Hangi faktörler ön plana çıkıyor sizce?

bilic'in tek olayı sosyalist olması, gitar çalması, entellektüel olması. yoksa avrupa'da kimse iplemez. mancini, kariyer ve statü olarak 10 gömlek üstündür bilic'ten. tipik beşiktaşlı abartması.

  • dokunmakalbime  (30.09.13 22:21:58)
biliç'in aldığı övgülerin %90'ı politik görüşünden dolayı. mancini ise city gibi bir takımı önce zar zor agüero'nun göt zoruyla şampiyon yaptı, ertesi sene sıçtı zaten. inter'deyken de rakipleri pek iyi durumda değildi. ben de fazla bir şey beklemiyorum mancini'den, rijkaard gibi olacak bence. isimle geldi ama fazla bir şey olmaz gibime geliyor. inşallah yanılıyorumdur.

  • xenophobe  (30.09.13 22:22:42)
mancini'nin her gittiği külüpte iflah olmaz bir balon çıkması önemli bir faktör. aktif futbol kariyerini tenzih ederim.

  • kislar gecmez beresiz  (30.09.13 22:23:28)
Slaven Bilic yaşam tarzıyla ve mütevazi yaşamıyla kendisini sevdiriyor. Bir de adamın kendine has bir tarzı var. Bir de Beşiktaş'lılar uzun aradan sonra ilk defa bu adam sayesinde şampiyonluk adına umutlandılar. Takım top oynamaya başladı. Samet Aybaba dönemindeki durumdan çok farklı olmuşlardı. Bu sebeple övgü ve umutla bahsediliyordu.

Mancini neden yeriliyor bilmiyorum ama.
  • otonom  (30.09.13 22:23:36)
Bilic daha iyidir demiyorum ama mancini'nin kariyerinde yaptıgı tek saglam isi bilen beri gelsin. 200-300 milyon sterlin harcayıp premier lig şampiyonu olmak mı?

  • giderbey  (30.09.13 22:56:48)
Bilic genelde takımını kısıtlı imkanlarda daha iyi yerlere getirmeye çalışan birisi rolündeydi.

Mancini ise hep büyük imkanların olduğu büyük projelerin başındaydı ve oturduğu her koltukta bir başkasının yapacağından çok farklı bir şey yapamadı.

Galatasaray'ın da türkiye için yeterli imkanları sağlayacak gücü var ama bielsa gibi daha iyi değerlendirmeye çalışacak ve başarısızlığa tahammülü olmayan birini getirselerdi onlar için daha iyi olurdu.
  • kegums  (30.09.13 23:19:53)