konut kredisi

Evet dostlar,
bir konut kredisi ihtiyacı hasıl oldu, ancak sitelerdeki kıyaslamalardan falan ziyade, sizlerin önerebileceği, en uygun kredi veren banka hangisidir? faiz oranından başka nelere dikkat etmek gerekir ? bir el atın hele...

kredi oranın yanında ekspertiz + dosya ve varsa diğer masraflar için de ne kadar aldıklarını öğrenmeniz gerekiyor. (1500-2000 gibi olması lazım)şubelerden oran aldıktan sonra bunu da dahil ederek 4-5 bankaya sorun en iyi oranı kim verdiyse diğerlerinin onun altına düşmesini isteyin. böyle en dip noktaya kadar pazarlık edersiniz.

  • yimirta  (26.09.13 11:54:52)
inşaat şirketinden alıyorsanız şayet evi onların bankalar ile özel anlaşmaları oluyor büyük projelerde. Yok öyle bir şey değilse Halkbank'a mutlaka bakın derim

  • sannora  (26.09.13 12:57:53)
Ben Yapı Kredi'den çekmiştim. Benim çektiğim zaman en uygun veren Yapı Kredi ve Vakıfbank'tı. (masrafları daha az olduğu için Yapı Kredi'yi seçtim) Ancak genel olarak sana tavsiyem bütün büyük bankaları tek tek gezmen ve masraflar dahil tüm ücretleri not alman. Şu bankanın oranları hep daha iyi olur diye bir şey yok. Görüştüğün bankacının kotasıyla da alakalı bir durum. Kimisi krediyi verebilmek için yardırırken, kimisi oranlar bu işine geliyorsa diyip geçebiliyor.

  • naharir  (26.09.13 15:52:51)