dexter'ın finalinde... (çok fena spoiler içerir, dikkat!)

*******************************************************************************************************************************************************

---spoiler---

1. ...evine gelip montunu çıkardıktan sonra duvarda bir şeye baktığını siz de fark etmişsinizdir.

sizce o baktığı şey neydi?

çoğu insanın dediği gibi klima mı?
ya da birilerinin fotoğrafı mı?

klima olsa, kendini hayattan soyutlamışa benziyor.
oralarda lam, bıçak, alet edevat vs. biraz saçma olmaz mı?

2. harrison'a telefonda "bir daha görüşünceye kadar" diyor.
sizce bunun bir anlamı var mı, yoksa çocuk üzülmesin diye mi öyle bir şey söylüyor?
gerçi yakında görüşmeyecekleri konuşmanın havasından belli bence.

sondaki bakış "dark passenger" diye bağırıyor, tamam da yine de duvarda neye baktığından emin olamadım.

gerçi klima da olsa sonuçta lam mam vs önemli değil, sembolik olarak işine devam ettiğini verme amaçlı tabii.

ne diyorsunuz?

genel bir yanıt vericem herşeyi ile.havada kalmış bir son oldu bununda nedenini 1-2 yıl sonra karar verip belki de devam ettiririz yada bir sinema filmi çıkarırırız diye düşünmüş olabilirler zira çok tuhaf bir son oldu.bir ton varsayım yapabilirsin o yüzden bu tarz bir son ile.benim aklımdan en az 20 şey geçti yani.

  • greenshadow  (25.09.13 02:33:48)
@greenshadow: bence amaç devam ettirmek değil, bizi bu düşüncelere itmekti.
düşünürsek aslında dexter'ın böyle kameraya bakışıyla biten sezon/bölüm yok değil.

muhtemelen "içimdeki dark passenger'ı öldüremedim, o beni öldürdü şimdi dark passenger olarak herkesten uzakta yaşıyorum kendi kendime" demek istedi o bakışla.

ama işte üzerine düşünmek ve konuşmak istedim biraz.
  • blatta hiberna  (25.09.13 03:46:53)