Hâlâ sahiplenmelik kedi arıyorum!

Daha önce duyuru açmıştım ama dönen olmadı :(

- Engelli olması benim için öncelikli. Gözü görmeyen, kulağı duymayan, tek bacağı olmayan vb. yani sokakta yapamayacak olan kediler.
- Yavru olması da önemli çünkü eve alışmasını istiyorum. Ayrıca aileme bunu sokaktan buldum peşime takıldı veya benzer bir bahaneyle geleceğim. Sokakta yaşayamayacak bir hayvanı sokağa tekrar salmama israr etmezler. Öbür türlü sokaktaki kedileri topluyorum diye olay çıkartırlar. max. 2.5 aylık bir kedicik aradığım yani.
- 1,5 yaşında bir Siyam kedim var. Kendisi çok uyumlu, ses çıkarmayan, uysal bir kedicik. Yavruyken karakter tahlili biraz zor tabi ama diğer kedilerle iyi anlaşabilen bir kedi olması bir artı olur gelecek minnak için.
- Kum, aşı vb. masrafları karşılayabilecek durumdayım. Zaten bir kedi olduktan sonra ikinci kedinin masrafı o kadar artmıyor.
- Ankara'dayım. Başka şehirlerden transferlerde çok sorun çıkıyor, o şıkkı eledim.

Bütün ilan sitelerini dolaştım ama aradığım gibi bir minnak bulamadım. Tekir bile olsa çoğu yavru yuva buluyor, ben ise bulma ihtimali düşük olanlardan sahiplenmek istiyorum. Eğer yakınınızda falan duyarsanız beni bilgilendirirseniz sevinirim. Hani sağlıklı ama sonu mutlaka sokak olacak kedi varsa o da olabilir.

Petarkadaş, Haysev, mihav, patilen, canbul vb. siteleri gezdim, bulamadım.

Teşekkürler!

Valla bizde bitane var ama biraz büyüdü artık. Sakat da değil ama çok uyumlu bir yavrucak.

  • purusha  (23.09.13 18:00:09)
aileye kabul ettirebilmek ve kolay alışması için yavu gerekiyor :/, teşekkürler yine de

  • passion rules the game  (23.09.13 18:04:03)
4 5 aylık oldu bu çocuk. Aslında kısırlaştırıp sokağa salacaktık çünkü evde 5 kedi daha var ama kıyamadık duruyor öyle :) Bu saatten sonra çok bebek bulamazsınız ama umarım bir ufaklık denk gelir size de hayatı kurtulur.

edit: barınakta çalışan bir arkadaşım var ona bir sorayım belki çıkar bir ufaklık.
  • purusha  (23.09.13 18:06:37 ~ 18:09:49)
özellikle engelli istemeniz beni çok duygulandırdı. zaten en çok sevgiye, desteğe ve ilgiye onların ihtiyacı var. Onlar sokakta çok zor hayatta kalır. Keşke daha çok insan sizin gibi düşünse. Eminim ki bir yerden çıkıp gelecektir kısmetiniz.

  • innerbliss  (23.09.13 18:07:43 ~ 18:08:13)
valla gelmiyor gibi gözüküyor 2 haftadır arayışlardayım ama...tabi bu bir açıdan iyi bir şey :)

@purusha tabi barınakta ihtiyacı olan yavru varsa o da olabilir.
  • passion rules the game  (23.09.13 18:19:45 ~ 18:20:33)
şu an 6 bebek kediye ev sahipliği yapıyorum, 2 ayrı anneden doğdular ve süt emiyorlar. sütten kesildikten sonra sahiplendirmek zorundayım evde bakamam. keşke şehir problemi olmasaydı :(

  • kadifepanter  (23.09.13 18:34:45)
tahmini 3.5 4 aylık bir kör kedi var, bahçeli 3. caddede bir petshopta, dünya güzeli, görseniz, ben almak istedim de 2.yi sahiplendim daha bugün...

petshop dedim de, para kazanmak için ticaretini yapmıyor kadın, ilginç ama çok hayvansever kendisi. normal şartlarda 100 lira tutacak eşya aldım 60 lira aldı, bir de üstüne oyuncak hediye etti. kedimin eczaneden ilacını bile kendisi aldı, öyle bir insan... isterseniz sadece yavruyu alıp eşya ihtiyacınız olmadığını söylersiniz, bunun için yapmıyor bu işi, onu belirtmek için söylüyorum.

neyse, bahsettiğim çocuk çok mini mini değil ama, gerçekten çok çok güzel bir yavru. bir uğrayın isterseniz. dükkan sahibi kadın bana rica etti yuva bulmam için, alan olmuyormuş kör diye...
  • mutevazi  (23.09.13 18:53:20)
tivitırda şöyle bi kullanıcı var, onun yayınladığı sahiplenme bekleyen hayvan ilanlarına bir göz gezdirin isterseniz:
mobile.twitter.com

  • dafaiss  (23.09.13 18:53:36)
@mutevazi tam adres verirseniz uğramaya çalışayım yarın veya öbür gün.

  • passion rules the game  (23.09.13 18:56:01)
bahçelievler 3. cadde liva pastanesine çok yakın, "bahçeli petshop" dükkanın adı.

  • mutevazi  (23.09.13 19:00:08)
tamamdır, benim iş yerim de çok yakın yarın bir uğrarım, kör olması dışında kediyi nasıl tanıyabilirim? yani ne renkti? muhtemelen tektir ama oraya direk kör kedi istiyorum diye girmeyeyim. :)

isterseniz adınızı da vereyim onun aracılığıyla haberim oldu diye.
  • passion rules the game  (23.09.13 19:01:36)
adımı bilmiyor, zaten gerek yok söylemenize, kedi sahiplenilsin diye uğraşıyoruz kimin aracı olduğunun önemi yok. :)
gri bir yavru kendisi, gümüş tekir mi deniyor öylesine, tüh, fotografı olsaydı keşke!

beni mutlaka haberdar edin siz, sahiplenseniz de sahiplenmeseniz de. ben o yavruya yuva armaya devam edeyim ona göre.
  • mutevazi  (23.09.13 19:20:16)
bende vaaar!! ama saglam. bacagini isirip verebilirim?

  • cosmicgadin  (23.09.13 22:43:01)
şöyle bir şey var. hem bi gözü yok hem bacaklarında sorunu var sanırım:

www.facebook.com
  • matchgrip  (24.09.13 17:19:58)
mutevazi'nin söylediği kediyi sahiplendim arkadaşlar. bir çok sağlık problemi de varmış ilgilenmeye çalışıyorum.

  • passion rules the game  (24.09.13 17:23:51)
ben o kedinin capslerini isterim amaa! çok güzel bir yavruydu yahu. caps isteriz caps isteriz!!!
çok mutlu olursunuz inşallah birlikte, çok şımarık bir kediniz olsun!

  • mutevazi  (24.09.13 17:37:42)
@neferkitty; verdiğin bkz çok başka bir yere gidiyor :)

  • kadifepanter  (25.09.13 22:57:35)
maalesef diğer yavrucağı alabilecek bir yerim yok :/

  • passion rules the game  (26.09.13 10:40:09)