dil öğrenirken dinlenebilecek grup/sanatçı önerisi

selamlar,

kız arkadaşım üniversitede akedemisyen olarak kalmak istiyor geleceğe dönük plan için, e tabi bunun için de çok sağlam bir ingilizceye ihtiyaç var. ilk etapta yapılabilecekler olarak dil kursuna yazıldı, dizi takip etmek vs. haricinde bir de benim aklıma gelen müzik oldu haliyle.
ilk olarak aklıma the beatles falan geliyor dinleyebileceği ve anlamaya çalışabileceği temiz bir ingilizce kullanan, varsa önerileri alabilirsem çok mutlu olucam.

müzik dinleyecegı vakıtlerı de film izlemeye ayırsın. bence muzıgın gozle gorulur bır etkısı olmaz. sen demet akalın dınleyerek turkce ogrenebılır mısın? :(

  • cokponcik  (22.09.13 12:50:26)
cokponcik'e katılmıyorum.
müzik dinleyerek öğrenme yöntemi daha iyi. çünkü melodisi olduğu için akılda kalıcı oluyor ve sözlerini tekrarlıyorsun.

scorpions'un sözleri temiz ve anlaşılır. anathema da öyle. pop değil de, hafif romantik ve yavaş parçalar bana ingilizce ve fransızcayı öğretmişti.
  • dahinnotha  (22.09.13 13:09:06)
şarkı ve filmle uğraşmak yerine audio book diyorum ben.
film ve şarkılar ingilizceyi geliştirmeye yarar ama kız arkadaşın akademik kullanım için ingilizceyi geliştirmek istiyorsa müzik dinlemekle olacak iş değil o.

  • goldentitan  (22.09.13 13:25:55)
ben de ciddi planlar için ingilizce'nin müzik ya da filmle olmayacağını düşünenlerdenim. dil kursu güzel ama maddi olanak varsa en acısızı ingilizce konuşulan bir ülkede dil kursu. başka türlü gerçek anlamda öğrenilmiyor.

  • blackbasat  (22.09.13 13:48:16)
bence de muzikle ogrenemezsin, birincisi, cogu muzikte bir hikaye anlatilmiyor, devamlilik yok. bebekte uc bes tur atarim olmadi sinema yaparim gordugun gibi cok unutkanim ya da tell me what you want what you really really want if you wanna be my lover you gotta stop(?) diye dil ogrenilmez ki, arada hee bu bu demek herhalde diyecek baglantilar yok. telaffuz iyi olsa bile ogrenilmez. ha ingilizce gramer, yazis vs falan superdir de telaffuz hatasi vardir, eh evet, o zaman temiz ingilizceli muzik aranabilir.
seviyesine gore dizi arayisina girmek daha iyi olur, bence tabii. nick jr cizgi filminden edebi eserlerin filmlerine kadar genis bir yelpaze var ve konusulan ingilizcenin bir kismini anlayabiliyorsa kendi kendine ha bu da su demekmis diyebilecegi bir ortam o.

  • beriberi  (22.09.13 14:12:58)