Öğretmen atamalarındaki gizem

Kuzenim bu sene 2. defa kpss ye girdi. fen bilgisi öğretmenliği bitirdi. ama geçen yıl gayet yüksek bir puan almıştı tercih de yaptı ama sonuçlar açıklandığında sorgu kısmında böyle bir aday yok gibi bir uyarı veriyormuş. yani yerleştirilemedi bile değil. Tercih zamanında belki benim hatamdır belgeleri mühürletmemiş olabilirim diye şüpheye düşünce bütün suç çocuğun üstüne kaldı.
Neyse sonra bir sene daha hazırlandı. yine iyi bir puan aldı fakat yine aynı sonuç. Bu sefer bütün işlemleri eksiksiz emin olarak yaparak. Nedenini anlayamadık? Milli eğitime dava açmayı düşünüyorlar.
Böyle olan başka bir tanıdığınız vs var mıdır ya???
Neden olabilir bu sizce?

ülkenin her yerinde goygoy var sen başka tanıdığınız var mı diyosun?
hakimler savcılar sınavında kopya çekildi tanık var ama hiç bir şey yapılmadı.
geçen sene üniv.sınavında torpilin kopyanın alası döndü bir şey yapılmadı
üds'de benzer şeyler oldu ses yok
bir önceki milli eğitim bakanı intihal yapmış bir adama :D daha trajik bir şey olabilir mi hala soruyosun bir de :)
tersten cevapliyim; mağdur olmayan bir tanıdığım yok.
  • jimjim  (09.09.13 22:30:34)
bakanlığa ulaşmak zor olmasa gerek dıye dusunuyorum. kardeşimin puan hesaplamasında yanlıslık vardı hemen duzeltmıslerdı tabı bılerek bir şeyler dönüyorsa dava açılmalı da o davalara kimler bakacak da adeleti sağlayacaklar.

  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (09.09.13 22:36:19)
88 almıştı. valla haklısınız ülkenin çivisi çıktı zaten de yine de her defasında şaşırıyor insan. Olmaz diyor.
Anlamadığım nasıl oluyor da puanı sıralaması belli olup da tercih yaptıktan sonra böyle biri yoktur diye çıkıyor. yerleşemedi yazsa cidden kopya mopya olsa hadi bi derece sebebi belli, bu öyle de değil ki.

  • kismisolungac  (09.09.13 22:50:05)
geçen seneki sıkıntının ne olduğu tam anlaşılamadan bu sene yine aynı hataya düşmüş,tercihlerini ilçe milli eğitim müdürlüğünde onaylattırdıysa her türlü çözerler bu işi

  • essoist  (13.10.13 18:01:57)