ofise server kurmak?

selamlar,

firma olarak yıllık 30 terabayta yakın veri girişimiz oluyor ofise. toplam 4 bilgisayarın bulunduğu odamıza server kurmak mantıklı bir hareket mi olur? bize ne gibi faydalar sağlar ve maliyeti aşağı yukarı ne kadar eder?

asıl amacımız dosyalarımızın depolanmasını ve güvenliğini sağlamak. server konusunda da hayli cahiliz. şimdiden teşekkürler.

Biz de yedik o boku çok fazla dosya gelip gidiyor diye. Adama 5 ay önce server çöktü dedim hala gelecek.

En iyisi bu işi gerçekten doğru düzgün yapan bir firma ile anlaşmak ve ofise server haricinde kabinet ve 1.000 kva UPS koymak. Ayrıca 1.000 mbps switch ve uygun kablolar lazım. İlk başta maliyeti yüksek ama çok rahat edersiniz.

Dosya yüklenmedi, kayboldu, link çalışmıyor derdi olmaz. Sadece kopyala/yapıştır yaparak kullanıcıya sunulabilir.

Gerçekten doğru düzgün işini yapan birisini bulabilirseniz gayet mantıklı.
  • 13 lejyon  (30.08.13 17:34:59)
böyle şeyleri profesyonellerin yapması çok daha iyi olur. 30 terabayt az bi veri değil, alacağınız hizmetle backup, disaster plan, güvenlik maddeleri ile ilgili bilgi alırsınız.

  • facebook  (30.08.13 18:05:10)