dell garanti mediamarkt

02/2012 mediamarkt'tan dell marka laptop aldım. şimdi ben dell'in sitesine girdiğimde 05/2011'de garanti başlamış gözüküyor. service tag'le girdiğimde. yakın zamanda da onarım için call center'larını aradım. garantiniz bitmiş dediler. dedim ben bunu 1 yıl önce aldım. önce faturanın fotoğrafını çekip tekrar aramamı istediler. fotoğrafı çektikten sonra aradım farklı biri çıktı izah ettim durumu. mail atmama gerek kalmamış gibi servis açtı ve birkaç güne teknik servis geldi halletti durumu garanti kapsamında.

benim merak ettiğim garanti neden benim aldığım tarihten önce başlamış gözüküyor. service tag genel bir şey laptop serisiyle alakalı desem call center'dakiler de ilk bitmiş garanti dediler. bu ürünün refurbished falan olma ihtimali var mı? yani bu yüzden mi böyle?

eğer böyleyse benim bildiğim bunu kutu üzerinde etiketle falan bildirmeleri gerekiyor ki öyle bir etiket falan yok. kutusu durmakta. eğer böyleyse yasal olarak bir yaptırım uygulayabilir miyim?

bir de dell garanti süresini uzatıyor mu? ben teknik servislerinden gayet memnunum.

ürünler türkiyeye girerken seri numarasıyla garanti süresi otomatik başlatılıyor. yani hangi ürünün türkiyeye ne zaman geldiği belli olsun diye. sizin gibi alımla garanti süresi değişimlerinde ise fatura ibrazıyla garanti uzatması oluyor. böyle birşeyi daha önce telefonda yaşadım , ondan dolayı fikir yürütüyorum sadece..

  • sadun.net  (28.08.13 09:29:08)
anladım. ben de tam olarak bunu sormuştum. :) problem yok o zaman. fakat benden fatura ibrazı istemediler. herhalde media markt'tan aldılar bilgileri.

  • bilgedenfsaa  (28.08.13 12:00:30)