bebek nefes sorunu

Arkadaşlar bir haftalık babayım. Oğlum da ikinci günden sonra ağlarken ve arada dururken daha ziyade nefesini çok çektiği zamanlarda düdük sesi gibi bi ses geliyor.tiz bi ses.birde bugün akşamdan beri iki kez kusucak gibi bi ağız hareketi eşliğinde nefessiz kalıyor nefesini tam alamıyor gibi oldu.doktor endişe etmeyin diyor ama p.tesi ayrıntılı bi göstercem.bu sıkıntıya eşlik eden morarma öksürme gibi başka bi şikayet yok gayet normal. Bi fikriniz var mı?ne olabilir?

ciğerlerini ve gırtlağını kullanmayı daha tam öğrenemediğinden olabilir. morarma yoksa endişelenmeyin.

not: 367 günlük bir babayım
  • yemrem  (24.08.13 23:31:27)
en.wikipedia.org

sakin olun :) panik geçirmeniz gereken daha çok an olacak
  • la noix  (24.08.13 23:37:18)
aynısı benim yeğenimdede oldu. kendini çok fazla kasarak ağladığı için nefessiz kalıyor, ama bu durum tehlikeli değil. 2-3 kez nefessiz kaldıktan sonra kendi kendine "ben napıyorum amk" moduna geçip ağlamayı azaltıp adam gibi nefes almaya başlıyor. tek önerim bu şekilde ağladığı zaman sakin olmanız. siz sakin olmayınca bebekte körüklenmiş olur.

  • karisik hisli adam  (24.08.13 23:41:21)
arkadaşım da kızı ile ilgili aynı şeylerden bahsetmişti daha ufak bebekken. katıla katıla ağlarken bir süre nefes almayıp öylece duruyormuş, hatta kızarıyormuş, babası kızım nefes al, ay ölecek diye kafayı yediği anda da hop alıyomuş nefes. bi sorun çıkmadı. benim ağlarken böyle nefessiz kalmalarım (hem de fena derecede) çocukluğa kadar sürdü mesela ama hayattayım. sakin olduğu vakitlerde rahatlatıcı masajlar yapın. belki ağlarken daha az kasılmasını sağlar normalde de daha rahat olması. kasılma nedeniyle nefes yolu daralıyosa ötebilir.

  • kediebesi  (25.08.13 01:51:08 ~ 01:52:04)