tt arenanın kapasitesi az

arkadaşlar 60 bin bari olsaydı. yani madem stad apıyorsunuz büyük olacak benim görüşüm. büyük stadlar illa ki takıma büyük takım havası veriyor sizce de az değill mi nasıl büyütülebilir

soru sormazsan silerler duyurunu.

  • hoppala  (22.08.13 23:00:07)
aynen öyle. kombineye 80bin kişi başvurdu bu sene.
kapasite artırımı sahayı kazıp tribün ekleyerek yapıyorlar. bizde beşiktaş inönü stadına yaptı 2004teydi sanırım. malesef tt arenanın tribünleri sahaya çok yakın böyle bi artırım mümkün değil. hem araziden olduk hem de vasat bi stadımız oldu. böyle bi kazık spor tarihinde yenmemiştir.

schalke'yle galatasaray'ı kıyaslasak herkes galatasaray der ama 12 yıl önce yaptıkları stad bizimkinden çok daha iyi.
westham'ın proesi: www.telegraph.co.uk

inönünün ilk hali: 82.222.152.134
ikinci hali: www.turkiyesporgazetesi.com
  • buhebu  (22.08.13 23:19:32 ~ 23.08.13 00:04:08)
galatasarayınki yine iyi. beşiktaşın yeni stadı 40 bin kapasiteli olacak.
kapasiteyi arttırmak pek mümkün değil.

  • eski solcu  (22.08.13 23:57:32)
stad tam olarak galatasaray yönetimine geçince koltuklar en baştan elden geçirilecek ve bir miktar kapasite artışı sağlanacak diye biliyorum. ayrıca stad bizim bir yönetim başarımız olsa da ardından bu şekilde şampiyonluklar ve avrupa macerası beklemiyordu kimse. sadece yeni bir stadımız olsun ne olursa olsun diye bakıyordu herkes ve ümidi kesmişti takımdan. bu başarılı günler tahmin edilseydi kapasiteyle ilgili en başta bir çalışma yapılırdı. ama taraftara helal olsun. çok acayip bir tribün kültürünün oluşmasının yanında takıma sahip çıkmaya başladı herkes...

kafkef +1

@buhebu schalke stadının zemini tekerlekli bir sistemle stad dışına taşınabiliyor, bakımı yapılıyor ve çok amaçlı kullanılıyor. aslantepe arazisi öyle bir projeyi kaldırmaz. yapılabilecek en iyi stadı yaptık türkiye'de. bilmiyorum içinde maç izledin mi ama böyle görüş açısı olan pek fazla stad bulamazsın dünyada..
  • synche  (23.08.13 00:15:32 ~ 00:29:59)
ünal aysal da keşke daha büyük yapsaydık stadı gibisinden bişiler demişti bu yıl. onun haricinde kimse pek dillendirmez ama geçen sene güvenlik görevlileri sağolsun şampiyonlar ligi maçlarında stada fazladan 7-8 bin kişi alındı. görüntüleri izlerseniz merdivenlerde bile ayakta duracak yer yoktu stadda. yani demem o ki zaten 60 bine çıkarıyorlar stad kapasitesini gayriresmi yollarla.

  • kafkef  (23.08.13 00:16:31)