Yeğenlerinden nefret eden amca.

Selamlar ahali. Şimdi bizim biri 7 diğeri 5 yaşında iki çocuğumuz var. Gayet normal öyle şımarık filan olmayan sıradan çocuklar. Çocuklarımın amcası özellikle oğlumdan hazzetmiyor. Sürekli gerizekalı,dallama, aptal, kodummu oturturum, bi vurursam beynim tavana yapışır şeklinde konuşuyor bununla. Önceleri hadi tarzı böyledir filan diye ses etmiyordum ama son zamanlarda vurmaya da başladı. Geçerken ensesine patlatıyor filan. Bu arada çocukların tek suçu da yemeği yavaş yemeleri bir de kanepede uzanmaları filan. Artık gerçekten sinir olmaya başladım. Neden vuruyorsun çocuklara ne yaptı sana bunlar dedim. Noolcak abimde beni dövüyordu çocukken filan gibisinden bişeyler geveledi. Eşimle konuştum o da ben onunla konuşurum dedi. Sonra konuşmuş bu. Güzelce anlatmış telefonda (şehir dışında yaşadığı için tlf. etmiş, ama yılda dört beş defa görüşüyoruz ailece) sen onların amcasısın yaklaşımın yanlış vb. flan demiş. O da şaka yapıyorum vb. demiş. Herneyse bir kaç hafta sonra görüştüğümüzde Bu oğlumun omzunu sıkmış omzu kıpkırmızı geldi çocuk ama nasıl ağlıyor. Neden yaptı dedim? Babannemin kulağına bişey söylemiştim. Sonra beni yolda yalnız yakaladı ve ne söyledin babanene? diye omzumu acıttı dedi. Sinirden ellerim titredi ben konuşsam kavga çıkacak hemen gene eşime söyledim o tekrar konuşmuş yaa abartıyo kaykaydan düşmesin diye tuttum ondan oldu demiş. Neyse ertesi gün de oğlanı gene ylnız gördüğünde "ispiyoncu pislik, bittin sen oğlum" demiş. Çocuk anne ispiyoncu ne demek diye geldi yanıma, korkmuş tabii. Bu ne şimdi? Ne yapıcam ben? Bu arada söz konusu amca 37 yaşında ve www.eksiduyuru.com duyuruma da konu olmuştu.

görüşmeyin adamla bu kadar zor mu?

  • dahili meddah  (22.08.13 16:29:50)
önceki duyuruyu da okudum ve kovun bence evinizden, fazla bile dayanmışsınız. çocuklarınız kişiliklerinin temellerini atacakları çok önemli yaşlarında ve böyle bi insanı onların etrafında tutmanız çok tehlikeli. resmen evladınıza göz göre göre zarar veriyor bu adam. ne yapın ne edin uzak tutun.

  • theseachange  (22.08.13 16:32:06)
Mümkün olduğunca görüşmemeye çalışıyorum ama bayram ziyaretlerinde ve eşimin ailesinin yazlığında ister istemez karşılaşıyoruz.

  • old possum  (22.08.13 16:32:14)
herif magandanın teki ve bence çocuklar için çok tehlikeli. hiç abartmıyorum yarın öbürgün çocukları taciz etmeye falan da başlar. sağlam bi şekilde sert çıkışmanız lazım böyle saçmalık olmaz.

  • neira  (22.08.13 16:34:20)
şikayet et,savcılığa.hukukçu değilim ama herhalde yapılması gereken budur.yani avukat arkadaşlar varsa böyle birşey yapılabilir mi,sonuç alınır mı,ya da ne yapılır bir açıklasınlar.ne demek çocuğa kötü davranmak ya?

  • rock n roll  (22.08.13 16:36:06)
Eşinizin de hatası var ama bence.Bu nedir yahu benim cocuğuma biri boyle davransa kardeşim bile olsa ortalığı ayağa kaldırırım.Kaldi ki şiddete vardırmış olayı hic hos degil.Sizin yerinizde olsam hic görüşmem.

  • fraise  (22.08.13 16:37:03)
Ya yemin ediyorum arkadaşlar çocuklar bir de yaramaz olsalar hadi diycem. Gayet sakin şeker gibi çocuklar. Ha arada yaramazlıkları oluyo tabii ama onun yanında korkudan zaten gıkları çıkmıyo.

  • old possum  (22.08.13 16:38:16)
enişte bey gerekli ağırlığı koyarsa ve aile ilişkisini keserse sorun ortadan kalkar ama bunu yapamayabilir de, ne de olsa kardeşidir. bu durumda da enişte beyle konuşun, siz ve çocuklar amca ile aynı ortamda bulunmayın. enişte bey isterse görüşsün, takılsın ama sizin böyle bir zorunluluğunuz yok.

  • nereye bu gidis  (22.08.13 16:38:48)
eşinizin kardeşi diye siz laf etmek istememişsiniz ama o çocukların anası ben olsam daha ilk günden yapamazsın derdim, net. çocuğu yalnız yakalayıp sıkıştırmak ne demektir ya?

  • kediebesi  (22.08.13 16:38:52)
Taciz etmedigine eminmisiniz cocuklari. Ayse arman in gecen bi yazi dizisi vardi cocuklar boyle seylere farkli anlam yukledikleri icin anlatmiyorlarmis. Ayrica bir daha da gorusmeyin cok zor degil cephe almak.

  • kalanlarin savasi  (22.08.13 16:39:46)
Adamda bi piskopatlık ve ruh hastalığı var belli, benim çocuğuma biri bi fiske vursun parmağının ucuyla, yemin ederim doğduğuna pişman ederim. üstelik yaramazlık yapmamışken. Ayrıca ben de taciz konusundan korktum allah korusun, hiç belli olmaz değişik bi tip.

  • innerbliss  (22.08.13 16:44:05)
bence amcamızın psikolojik sorunları var.

  • electra kompleksi  (22.08.13 16:46:16)
ayrıca amca-dayı dediğin çocukları şımartır, anne babanın izin vermediği şeyleri alır çocuklara çaktırmadan falan. nası amca bu anlamadım.

  • innerbliss  (22.08.13 16:47:09)
Arkadaşlar eşimi bilmem ama ben onunla görüşmeme ve çocuklarımı görüştürmeme kararını aldım artık. Kendisine de şu maili atıyorum. telefon filan açın demeyin sinirden ne konuşacağımı bilemem. "Defaaten seninle konuşulduğu halde, halen oğluma karşı davranışlarında bir değişiklik yok. Bir gece öncesinde omzunu sıkıp taciz ediyorsun ertesi gün ensesine patlatıyorsun. Çocuğa ettiğin hakaretleri saymıyorum bile . (Bilimum salak, gerizekalı vb.) Lütfen artık çoçuklarıma 'gestapo' gibi davranmaktan vazgeç. Bilmem farkında mısın ama çocuklarımla iletişimin emir kiplerinden öteye geçmiyor. Kimse bizim çocuklarımızı sevmek zorunda değil ama kimse onlara fiziksel ya da sözel olarak şiddet uygulayamaz. Geçen yıl bize İstanbul a geldiğinde çocuğa yemek yerken 'sana bi vururum beynin tavana yapışır' dediğinde benim annem şok oldu. Üstelik çocuğun tek suçu yavaş yemek yemek idi. O gece annem polis çağırmayı bile düşündü ve ben onu bir şekilde ikna edip vazgeçirdim. DAvranışlarının tuhaflığının ayırdına varmanı istiyorum. Evet annenin oğluma karşı aşırı düşkünlüğünü ona annesi gibi davranmasını ben de yadırgıyorum ama bunun böyle olmasında çocuğun bir suçu yok. O yüzden eğer ki annnenin torunlarına ilgisini kıskanıyorsan , öfkenin nensnesi yeğenlerin olmamalı. Bunu annenle çözmelisin bizi ilgilendirmez. Çocuklarla bir problemin varsa da bu senin kişisel sorunundur istersen profesyonel yardım alırsın. Son olarak söylüyorum" çocuklarıma hakaret aşağılamada bulunma! Vücut dokunulmazlıklarına saygı göster.!" Çünkü onlarında izzet-i nefisleri ve karakterleri var. Ben ve babaları yaşadığımız müddetçe buna izin vermeyeceğiz.

  • old possum  (22.08.13 16:48:43)
maille olacak is degil. kararini aldigin iyi olmus. cocuklari da gorusturme. baba da her seyi bilsin.

  • f_d  (22.08.13 16:53:25)
bir de sen de baba da çok pasif davranmışsınız.bu adam bu çocuğa kötü davranmaya cesaret edememeliydi.önceki duyuruna da baktım,niye tahammül ediyosunuz buna?

  • rock n roll  (22.08.13 16:53:44)
gestapo'nun ne demek olduğunu biliyor mu acaba?

  • nereye bu gidis  (22.08.13 16:53:46)
"Noolcak abimde beni dövüyordu çocukken"

bence bu kilit cümle. küçükken döven abi eşiniz ise bu adam besbelli abisinden yani eşinizden, çocukları kullanarak intikam alıyor. bilinçli değilse bile gayrı ihtiyari bir intikam güdüsü geliştirmiş sanki.

mümkün olduğunca uzak durmakta ve eşinizin bu konuyu da vurgulayarak kardeşiyle konuşmasında yarar var.
  • kibritsuyu  (22.08.13 16:55:17)
@kibritsuyu evet bende bunu düşündüm ama kardeş dalaşından öteye gittiğini pek zannetmiyorum eşimle arasındaki şiddetin. Çünkü eşim çok pasif, kedi bir adamdır :) 8 yıllık evliyiz sesini bile çok az yükseltmiştir bana. Yaa arkadaşlar bu adam o denli farklı ki benim kocamdan. Hayır babaları biraz aksi titiz bir adam ama çok beyefendidir.Mali müşavir, 70 yaşında ama halen çalışır. Kayınvalideme bir tokat bile atmamıştır. Yalnız babannne benim oğluma çok düşkün bence bu kıskanıyor. Ne biliim mantık almıyor.

  • old possum  (22.08.13 17:05:36)
@possum, cocuklugunda ne yasamis o bilinmez.
yalniz buradan gorunen o ki adamin davranisini aciklamaya calismaya, onla iletisimde kalmaya artik hic gerek yok. gec bile kalmisiniz, artik onceliginiz onlem almak olmali.

  • f_d  (22.08.13 17:17:21)
bazı ailelerde olur büyükler küçükleri ezer, döver ve bunu sevdiğinden, onu düşündüğünden yaptığını düşünür veya küçükler saygılı olmalıdır, büyüklerin her dediğini yapmalıdır diye düşünürler. yani nefret etmek değil de bencillik ve öküzlük.

kendi çocuğu varsa onlara da farklı davrandığını, yoksa da olunca farklı davranacağını düşünmüyorum. o şekilde mail atmak bütün aile içinde sıkıntıya sebep olabilir, "ben çocuğu sevdiğimden yapıyorum ne biçim yazı yazmış" diye tüm aileye dedikodu yapar siz kötü duruma düşersiniz. en güzeli bunu eşinizle konuşup amca ile çocukları görüştürmek istemediğinizi söylemeniz. amcanın haberi bile olmasın boşverin.
  • r_u_h  (22.08.13 17:18:43 ~ 17:19:01)
Maili gönderdiniz mi?Cevap yazdı mı? Çok merak ettim.

  • verbanadüşlerimi  (22.08.13 17:21:54)
bence amcaya hiçbir şey söylemeyin, daha çok nefreti bilenir, intikam almak ister. onun bulunduğu ortamlara girmeyin, çocuklarınızı göstermeyin. eşinizin anne babasına da bu durumu belirtin gerekirse.

  • albayrak  (22.08.13 17:30:04)
Gönderdim arkadaşlar maili.Okudu da. Cevap yok. Eşime de söyledim böyle böyle mail attım diye. Sen bilirsin, haklısın dedi. Yaa arkadaşlar yemin ederim benim annem olsa yerimde atmaca gibi atlardı buna. Kayınvalidemle de konuştum o da haklısın kızım böyle yapacaksa çocuklarla görüştürmeyelim sen de görüşme dedi. Annesi bile hak verdi bana düşünün.Hayır dedim amcalık yapmıyor ki zaten bir kere bir tatlı söz dökülmüyor ağzından. Hiç olmasın daha iyi. Çocuklar benim amcamı seviyorlar. Adamcağız her gelişinde bunlara çikolata şeker, nasıl seviyor bunları.Anne senin amcan bizim amcamız diyorlar. Artık öyle olacak.

  • old possum  (22.08.13 17:30:36 ~ 17:32:31)
ya bu amca dediğin adam ciddi psikolojik problemleri olan manyak bir herif. sakın ola ki çocuklarla görüştürme bunu. eşin galiba pasif-silik bir adam. maille falan bir şekilde hareketlerine devam ederse hiç düşünmeden savcılığa suç duyurusunda bulun. ileride senin çocukların da manyak olursa sorumlusu bu adamdır. taciz bile olabilir bence.

ve ayrıca kocanla amca arasında zamanında bir olay sebebiyle böyle yapıyor olabilir bu herif. kocan da ondan razı belki. o çocukları uzak tut bu adamdan. her zaman.
  • gates  (22.08.13 17:39:14 ~ 17:40:34)
bir onceki duyurunuda görüp ne insanlar var demiştim, çocuklarının ruh sağlıkları için evi ayarmalı sert olmasada katı bi şekkilde evden gondermelisiniz. cocuğundan kıymetli değil bu ayı.

  • eja  (22.08.13 17:39:44)
İğneyi kendime çuvaldızı başkasına arkadaşlar. Evet eşim ailesine çok düşkün. Annesinin sözünden çıkmaz. Benim aileme bile benden daha saygılı. Ama bu pasifliği, fazlaca iyi niyetli olması kendi çocuklarına zarar veriyor.

  • old possum  (22.08.13 17:45:06)
Yok bizimle yaşamıyor yanlış anlaşılmasın ama yazları sık görüşüyoruz.

  • old possum  (22.08.13 17:50:20)
valla,yapılacak tek şey dava açmak ve bu adamla ilişkinizi tamamen kesmek.tamam o senin eşinin kardeşi olabilir.ama bir tarafta da senin çocuğun var ve değeri o adamla kıyaslanamaz bile.eşinle de konuş ilişkinizi kesin onunla.tabii dava da açın mutlaka.

  • rock n roll  (22.08.13 17:53:36)
annelerı zamanında ılgısını abısıne mi vermiş sadece? bu yuzden anneye de kardesıne de kın beslıyor gıbı bunu da kardesının cocugundan cıkarmaya calısıyor. onu da sevın dıyecektım ama dur gözyaslarımı sıleyım... gorusmemek en guzelı ama keske telefon acıp ne kadar hayvanlassa da ses tonunu degıstırmeden ıctenlıkle anlatsaydın. dıger cocuguna nasıl davranıyor?

  • sen uyurken  (22.08.13 18:08:22 ~ 18:09:27)
evinize almayın bu manyağı. eşiniz de kardeşiyle görüşmek isterse dışarda görüşsün, yemeğe çıksın, memleketlerinde buluşsunlar vs. ama bu adam evinize girmesin, çocuklarınızla değil yalnız, topluluk içinde bile muhattap etmeyin. ayrıca da ben çok huylandım bunlar hiç normal gelmedi, bi de kızınız var, aklıma fena fena şeyler geliyor. ayşe armanın ropörtaj dizisini ben de okudum belki ondan çok etkilendim, siz de bulup bir okusanız isterseniz bulup link atarım size.

  • physcos physcos  (23.08.13 00:56:17)