ofiste alt üst ilişkisi

karakter olarak insanlara yardım etmeyi seven, kendi bulduğum kısa yol ve pratiklikleri hiç çekinmeden art niyet düşünmeden insanlarla paylaşan birisiyimdir.

çalıştığım iş yerinde uzun süredir 4 senedir çalışıyorum. bulduğum kısa yol ve pratiklik konusunda bana kimse yardımcı olmadı, hatta o zamanlar üstüm sayılan kişi, beni o işle başbaşa bırakarak işi çözmemi bekledi, ben de böyle yapa yapa yaptığım işin pratikliğine eriştim.

Şimdi bizim ofise yeni bir eleman alındı. haliyle şuan altım oluyor ve işi yeni öğreniyor, ben bu elemana art niyet düşünmeden işleri bütün pratikliğ ve çabukluığu ve mantıklılığıyla anlatıyorum, yani zar zor elde ettiğim bilgi ve tecrübeyi neredeyse bedavaya satıyorum. sizce bu kadar yardımcı olmak bana ilerisi için sorun çıkartır mı?

Tabi yardım etmek güzel bir şey ama eleman sizin yerinize geçmesin?

  • fuerteventura  (22.08.13 14:36:31)
herseyden bıraz ogret onunda bıseyler katmasını bekle herseyı onune surme ama senın daha oncekı ustun gıbıde olma.

  • horizon  (22.08.13 14:40:05)
Ne kadar etik olduğu tartışılır ama eğer yerinizi sağlamda tutmak istiyorsanız, hiçbir zaman elinizde avucunuzdaki her şeyi dökmeyin ortaya. Sizden başka kimsenin bilmediği ya da sizin kadar iyi yapamadığı bir noktayı elinizde tutun mutlaka.

Etik ya da değil, özel sektör acımasız. Boynuz kulağı geçerse, ayağınız çok hızlı kayabilir.
  • istinyede bekle  (22.08.13 14:41:58)
know how transferi ve bilgi paylaşımı yöneticilerin aradığı özelliktir, bunu cv'nize yazın. işe bu tarafından bakmaya çalışın ve farklı şeyler öğrenmeye başlayın artık. eski işinizi de o elemana devredin.

  • groovettyn  (22.08.13 14:44:16)
@groovettyn şuan tam senin dediğin gibi oluoy,r ben farklı bir pozisyona geçiyorum şuanda.

@mayhemdemon hmmm. doğru.
  • füt  (22.08.13 15:02:56)
tabi ki anlat, şu işte yükselme olayında 7-8 aşama var, 5. aşamada bilgiyi saklayan adam bir şekilde eleniyor. insanlık daha ölmedi dostum.

  • gates  (22.08.13 15:17:44)
Benim "usta"
ofisteki eski üst üm. Ne söylese bana kimse göstermedi ben kendim çözdüm fln fln yapardı ama 2 lafın başında bu cümle. neyse s*ktr oldu gitti artık işler daha akışkan daha bir seri malum ben usta oldum :D birde personel talep ettim yanıma ohh mis hem arkadaşa iş hakkında bazı şeylerden bahsediyorum hiç de bana bunları kimse göstermedi hep ben yaptım ben öğrendim demiyorum.

  • netadam  (22.08.13 15:43:26)