Telefonumu arabada nasıl unutmam

Telefonu arabanın ön konsoluna direksiyonun arkasına sıkıştırıp (milimetrik oluyor valla, sanki orası için yapılmış) trafik durumunu görmek için kullanıyorum.

Zaman zaman arabadan indiğimde telefonu unutuyorum. Özellikle gece arabayı bıraktığımda epey sakıncalı bir durum. Birisi arasa karanlık arabanın içinde eşşek gibi telefon ekranı görünebilir ve hırsızların dikkatini çekebilir.

Ne yapsam da, telefonu indiğimde unutmasam? Ortası delik silgi gibi boynuma iple asmaktan daha yaratıcı fikirlerinize açığım.

unutmamaya alışana ufak bi kağıda telefon yaz, inerken gözüne çarpan bi yere yapıştır.

  • eyyor  (13.08.13 22:17:44)
arabanın anahatarına bağla telefonu :) arabayı durdurup anahtarı çektitiğinde telefonda gelsin.

  • Caaannn  (13.08.13 22:18:52)
telefonu cebinden cikarmazsan unutmazsin.

  • caylakoldukeyhalkımunutmabizi  (13.08.13 22:19:04)
Liseli sevgili yap surekli sms atsın.

  • bir ileti paylastim  (13.08.13 22:21:48)
hani ön camda dikiz aynasına bişiler asıyoruz ya, oraya telefonunu hatırlatacak bir şey as ya da içteki kapı koluna bi sticker gibi bir şey yapıştır sana hatırlatsın.

  • AWD  (13.08.13 22:22:32)
1 liracilarda alarm vardi kapi pencereye takilan. Onlardan al kapiya tik. Inmek icin kapiyi acinca oter. Sen de noluyo lan deyip alirsin telefonunu.

  • bir ileti paylastim  (13.08.13 22:32:56)
bahsedilen telefon iphone ise ve internetin var ise, reminder dan ev lokaksyonuna gelince alarm çalacak şekilde ayarlayabilirsin sanırım.

  • bipolar  (13.08.13 22:49:11)
araç şarj cihazı al, kontağı kapatınca elektrik kesileceği için telefonun ekranı yanar. alırsın.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (13.08.13 23:26:32)
arabadan inerken direksiyonun arkasına bakıp kontrol etmeyi bir alışkanlık haline getirsen süfer olabilir.

ya ayrıca eve gelince nasıl farkına varmıyorsun telefonunun yanında olmadığını, arkadaşların dediği gibi sevgili yap da arasın, ya da sen onu ara.
  • mea maxima culpa  (13.08.13 23:34:59 ~ 23:36:22)
el freninin üstüne kağıt yapıştır, telefon yaz.

  • archmage mahmut  (13.08.13 23:37:05)