digital fotoğraf makinesi

marka olarak hangisini ve şarjlı ya da pilli hangisi tavsiyeniz?

istanbul da veya internette neresi iyidir alışveriş için?

teşekkürler.

önce bir bütçe belirlemen gerekir arkadaş. yoksa bu iş dipsiz kuyu. bir de ne amaçla kullanacağın önemli. ona göre marka/özellik daha kolay belirlenebilir.
selamlar.

  • zeki baba  (17.03.09 16:19:16)
300 tl bütçem var. sağda solda, doğum gününde, piknikte falan filan sıradan işlerde kullanmak için.

  • cehcho  (17.03.09 16:27:21)
internetten alışveriş için hepsiburada.com ve darty.com.tr sitelerini defalarca kullandım. hiçbir sorunla karşılaşmadım.
kardeşim için daha geçen hafta iki makina incelemiştim. senin kullanım tarzına yakındı o da..
Birinci ve benim kardeşime aldığım: kodak c813.
www.hepsiburada.com
200 tl. basit ama işgören bir makina. renkler güzel ve yeterli. lensi harika değil ama iş görüyor. aldım, pişman olmadım.

Yok benden 100 kaat daha çıkar diyorsan, daha kalitelisi: canon a580
www.hepsiburada.com
kodaka göre kesinlikle daha kalite. ama sadece deklanşöre basıp eşi dostu çekeceksen, yani şipşakçıysan ve 100liram cebimde kalsın diyorsan boşuna bunu alma derim.

her iki makina da kalem pille(2 adet) çalışıyor. şarjlı 4 adet al derim. en az 2500ma olsun. 2 tanesini çantada yedek olarak taşırsın.
şimdiden güle güle kullan.
  • zeki baba  (17.03.09 17:02:28)
canon ya da "carl zeiss" lensli sonylere bak.

  • sanal uyku  (17.03.09 18:00:54)
canon powershot 5 serisi makinelerden birini düşünebilirsin.

sony'lerin carl zeiss olmasından başka özelliği yok. o derece ki cal zeiss mercek bile kurtarmıyor bence. canon lens + canon makine sony'i döver.

her zaman için pilden yanayım. dslr'lerin de kalem pille çalışanı olsa keşke (battery grip falan olmadan)
  • kibritsuyu  (17.03.09 18:28:32)
canon powershot a580 filan gayet iş görür. video çekimi de süperdir onların.

  • oceano  (17.03.09 19:04:24)