Protein tozu

Askerim. Ramazandan sonra yoğun bir şekilde spor yapıcaz. yemekler çok güzel değil ve de besleyici değil. protein tozu ile takviye yapmak istiyorum. 1 ay kadar kullanacağım. bı faydası olur mu tavsıye eder mısınız?

protein tozu değil, destekleyici haplar alabilirsin. gnc marka iyidir

  • zarha  (03.08.13 12:20:42)
kullandınız mı dediğiniz hapları? neden protein tozu değil?

  • hctrn  (03.08.13 12:30:06)
ben protein tozlarının beni daha çok yorduğunu farkettim. ama destekleyici haplar gerçekten dinçlik sağlıyor vücutta. ben kısa bi süre kullandım. eşim sürekli kullanıyor

  • zarha  (03.08.13 12:40:09)
@zarha: protein tozunun ne amaca hizmet ettigine dair en ufak bir bilginiz var mi acaba? elmalarla armutları kıyaslıyorsunuz, hic amacı olmayan bir şeyi de protein tozuna don diye biçiyorsunuz.

protein tozu dinçlik vermek üzere üretilmemiştir, öyle bir işlevi de yoktur zaten. kasların gelişimi için protein tüketiminiz normal bir insanınkinden min. 3-4 kat fazla olmalıdır ki kaslarınız büyüsün. protein tozu da gün içinde katı gıdalardan almaya çalışacağınız, bunu yaparken de yanında yağ ve karbonhidrat da alacağınız bir diyet yerine destek olması için kullanılır.

destekleyici hap ne demektir? aminoasit midir? multi vitamin midir? çinko mudur? yağ yakıcılar mıdır? nedir?

son olarak protein tozunun insanı yorma gibi bir işlevi de yoktur, eğer böyle hissediyorsanız diyetinizi gözden geçirmelisiniz.

@hctrn: ağırlık kaldırıp da kaslarım büyüsün istiyorsan kullanacaksın. kilo vermek istiyorsan da var olan kaslarını kaybetmemek için kullanmalısın. protein tozu olmazsa olmazdır.
  • no christ requires  (03.08.13 12:56:37)
askerde hakkaten protein ihtiyaci karsilanamiyor. eger imkaniniz varsa faydasi olur kesinlikle.

  • chavezding  (03.08.13 12:59:12)
askerdeyken protein tozu da hap da kullanamazsınız, zaten bu tip ürünleri içeri almıyorlar, sadece reçeteli ilaçlara izin veriyorlar.

  • bonjurkes  (03.08.13 13:12:17)
@no christ requires birader ben protein tozuna bişe demedim. sadece kendi kullanımım sonucu yaşadığımı söyledim. benim ne hissettiğimi benden daha mı iyi bileceksin. kullandıktan bir süre sonra gün içinde daha fazla yorulmaya başladım. diyet falan da yapmıyorum.

biz ne diyoruz, dinçlik vermek üzere mi üretilmiştir diyoruz, hayret yaa.

bu adam askerde. yeterince iyi beslenemiyor. benim dediğim markanın bi bayisine gidip yetkili kişiden bilgi alabilir. bir çok besin ihtiyacı var. multivitamin olur ya da mineraller olur. ikisini de kullanabilir.
  • zarha  (03.08.13 13:39:24)
yasak olduğunu biliyorum ama içeriye alacağım toz içecek gibi sonucta.

  • hctrn  (03.08.13 13:39:49)