Küçük İskender'in hangi kitabı?

Bir arkadaşım 35 yaşında girmek üzere, doğum günü için ona K. İskender'in bir eserini hediye etmeyi planlıyorum. Gerek şiirden anlamayışım, gerek K. İskender'i çok iyi tanımayışım sebebi ile hangi kitabı seçeceğimi bilemedim. Arkadaşım elbette şiir-sever birisi... Hangi kitabı seçmeliyim? Okur ve severleri yanıtlarsa mutlu olurum. Sevgiler...

arkadaşınız küçük iskender seviyor mu peki? Ben gerçek bir şiir sever olsaydım küçük iskender'den nefret ederdim heralde.

  • ekaterina  (08.07.13 12:27:16)
"papağana silah çekme" kitabını bulabilirsen al.

  • adivar  (08.07.13 12:30:20)
ekaterina +1, edebiyatımızda o kadar müthiş şair varken...önce facebook üzerinden beğenide bulunduğu şairlere, sonra sahaflardan o şairlerin artık basılmayan kitaplarına yönelmenizi tavsiye ediyorum.

  • nickimin hakkini veremedim  (08.07.13 12:32:23)
nickimin hakkini veremedim +1

  • tescillimarka  (08.07.13 12:33:45)
kesinlikle Küçük İskender almamanı öneririm.
şiir seviyorsa kendisinde hangi kitaplar var bir öğrenmeye çalış, eğer kendisinde yoksa ikinci yeni şairlerinin kitaplarını tavsiye ederim; Edip Cansever, Cemal Süreya, Sezai Karakoç, Ece Ayhan, Turgut Uyar; bunlar olabilir.

  • tiny penny  (08.07.13 13:55:15)
Herkese teşekkürler. Hediyenin sunulacağı kişi, popüler kültüre çok yakın olduğu için Küçük İskender diyerek yola çıktım. Şu durumda bir onun, bir de Turgut Uyar'ın eserini satın alacağım.

  • janis baby  (08.07.13 16:12:19)