bisiklet alacağım

merhaba bisiklet uzmanları...
bisiklet almak istiyorum. görseldeki gibi bir şeyler arıyorum. illaki "şehri bisikleti" olmak zorunda değil. ama 21 vites ve gidon mutlaka görseldekiler gibi olmalı.

1-bu tip bisikletleri (ikinci el de olur) uygun fiyata nerede bulabilirim??? (eskişehir'deyim, online satış da olur)

2-böylesi bir bisiklet bulamayacaksam beğendim herhangi bir bisiklete bu tip gidon monte edilir mi? bu tip gidonunların özel bir adı var mıdır?

başka tavsiyeleriniz var mı?

not: yeni ya da ikinci el farketmez. uygun fiyatlı, 21 vitesli, aradaki demirin olmadığı bir bisiklet istiyorum. zaten boyayacağım alınca. bisanda 7 vitesli modellere 350 lira vermek istemiyorum.

not. işe ve alışverişe gidip gelirken kullanılacak.

aldığın bisikletlerin tekerlekleri büyük olsun yoksa çok yorulursun denemeden alma derim. arkadaşım 200 tl'ye yeni bisiklet aldı. Benim külüstür onun yanında ferrari gibi gidiyor.

ama çok rahat yürüyen insanlara bi zaman sora 'bunlar geri zekalı yiii yürüyorlar' diyesin geliyor.

Not: ben de anlamıyorum bisikletten.
  • yün prenses  (05.07.13 16:58:33)
yün prenses e aynen katılıyorum. ben de 200 liraya aldım bi bisiklet çok yorucu oluyor küçük tekerlekle (çok küçük de değil ama). eski bi bisikletim vardı o hiç yormazdı büyük tekerlekliydi diye herhalde.

  • elloweeth  (05.07.13 17:08:42)
İkinci el bisiklet ilanları için www.bisikletforum.com 'a bakabilirsin. Belki Eskişehir'de istediğin gibi bir bisiklet denk gelir. Neden 21 vitesli istediğini tam anlamadım ama vites konusuna takılma bence. 18 olur, 21 olur, 24 olur. Eskişehir gibi İstanbul'a kıyasla düz bir şehirde vites sayısı çok önemli değildir. Viteslerin büyüklüğü ya da küçüklüğü daha önemlidir. Mesela bazı bisikletlerde çok küçük vitesler vardır dik yokuşları çıkman için. Yol bisikletlerinde de yüksek vitesler vardır daha hızlı gidebilmek için. Önemli olan senin ihtiyacını karşılaması.
Çok kısa boylu değilsen en küçük 26" ya da 28" jantı olan bir bisiklet tercih etmelisin.
Gönderdiğin fotoğraflardaki gidonlar düz olanlara göre daha rahat. Ama şunun gibi olanlar da fena değildir www.salcano.com
  • Fahrrad  (05.07.13 17:34:07)