Evi kahverengi tüylü tırtıllar basması

Belki basmak çok abartı oldu ama bugün 4 tane buldum. İki tanesi salonda yerde ilerliyordu, diğer ikisi de cam kenarındaki bir bitkinin yaprağında oturuyorlardı. Buldukça bahçeye attım. Tipleri resimdeki gibi, 2-2.5 parmak uzunluğundalar. Google araştırmaları sonucu şu güve türü olduğuna kanaat getirdim: en.wikipedia.org

Sizce evde daha bu tırtıllardan var mıdır? Varsa nasıl kurtulabilirim? Açıkçası bir komidini oynatacağım ve arkasından yüzlerce çıkacak, ya da sabah kalkacağım ve bütün yerler tırtılla kaplı olacak gibi korkularım var. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

allalla bu sabah da biri yatagını bastığını yazmıştı, ama onunki başka bişidir belki. bilemedim ama allah kolaylık versin.

www.eksiduyuru.com
  • kaputt  (03.07.13 21:54:29)
duyuru silinmiş ama sanırım bu gece uyuyamayacağım hahaha

  • peki madem  (03.07.13 21:57:59)
Naftalin koysan kacip giderler mi acaba veya her yere lavanta falan koysan. Guve kacirici lavanta yaglari var marketlerde.

  • enchantress  (03.07.13 23:13:21)
Mobilde editleyemedim annem bir sey guvelenmistir acip dolabi cekmeceyi falan havalandirsin diyor bir de gazete kokusu sevmiyormus guveyseler.

  • enchantress  (03.07.13 23:15:38)
aman dikkat bunlar alerji yapabiliyor adamı öyle elinize falan pek sık almayın. bana da bir köylü söylemişti piknik yaparken. yüzlerce olacaklarını tahmin etmiyorum çünkü ağaçlarda yaşarlar bunlar genelde bir yerden girmişlerdir ama siz yinede evi bir arayın derim. birde linkteki hayvan değil ayni cinsler ama farklı türler.

  • lathspell  (03.07.13 23:40:34 ~ 23:46:58)
Lavanta ile.. diye okumuştum araştır istersen

  • fiber  (04.07.13 18:19:24)
@lathspell ben de ağaçlarda yaşarlar diye okumuştum o yüzden apartman dairesinde görmek şaşırttı beni. Neyse tırtılları bulduğum saksıları bahçeye götürdüm, yeni tırtıl da görmedim. Umarım geçmiştir.

  • peki madem  (05.07.13 14:42:51)