p90x

daha önce açılmış duyurulara baktım. sözlükte yazılanları okudum. aklım iyice karıştı...

şimdilik temel düzeyde ihtiyaç listem:

+mat
+dambıl (set almasam da 2 kg.lik kullansam olur mu? kollarımda incelme ve toparlanma istiyorum, kocaman şişmiş pazularım olmasa da olur)
+direnç lastiği (bunu set alacağım, barfiks yapamam)

bir de p90x videoları konusunda danışmak istediğim özel(!) bir konu var. yardımcı olabilecek arkadaşlar mesaj atabilirse sevinirim.

eklemek istediğiniz bir konu var mı? başka nelere dikkat etmeliyim?

amacın zayıflamakmı yoksa zaten zayıfım/kilomdan memnunum biraz şekle gireyim mi?
ona göre değişik cevap vereceğim.

  • basond  (26.06.13 11:23:24)
@kush şişmiş kocaman pazu istemiyorum zaten??? kollarımda incelme ve toparlanma istiyorum demiştim.

@basond amaç zayıflamak
  • balik kraker  (26.06.13 11:29:27)
Amac sadece zayiflamaksa insanity mesela daha kardiyo agirlikli oldugu icin size daha uygun olur bence.
P90x de bant seti kullanacaksaniz dambila gerek yok. 2kg la zaten hic bisi yapamazsiniz.

  • chavezding  (26.06.13 11:37:42)
ben hiç p90x izlemedim yapmadım tamamen kendi programımla 25 kilo verdim kas kaybetmedim vücudumu şekillendirdim, tabi body ciler gibide olmadım.

Neyse amacın zayflamak ise öncelikle kendine bir beslenme şekli oluşturmalısın sabah öğlen akşam şeklinde akşam 6 dan sonra da asla ve asla yemek yeme sadece su iç. Programına kesinlikle sadık kal, hastalanma durumunda tabiki bırak ama iyileştikten sonra devam et.

En önemlisi rejim sırasında kas kaybetmemek için spor, ben şınav ve mekik çalıştım aynı zamanda dambıl indir kaldır yaptım bikaç değişik hareket ile tabi çokçada yürüyüş yaptım, kesinlikle evde boş oturma o zaman kendini açlıkla yemeğe rejimi bozmaya ikna edersin, bence şınav işini görecektir. 3 kg bir dambıl kas kaybetmeni engeller 2kg da olabilir 3x10 yerine 4x10 yaparsın, bolca yürüyüş şınav mekik seni şekle sokacaktır.

Ha unutmadan hemen git bi dijital baskül al sabah akşam tartıl verdiğin 100-200 gr seni daha çok motive edecektir.

Edit: Ha bu arada bölgesel zayıflama işi biraz zordur hatta bölgesel zayıflama olayının olmadığını düşünenlerde var, vücut genetiği ilk kilo kaybettiği yerler insanların genelde farklıdır, kimisi ilk yüzünden verir kimisi kalcadan kimisi kollardan kimisi göbekten, bu yüzden direk kollarım zayıflasım diye sadece kol çalışma biraz fazla kol çalışmasına ağırlık ver ama tüm vücudun çalışmaya devam etsin.
  • basond  (26.06.13 11:37:44 ~ 11:50:06)
p90x de barfiks hareketleri de vardı yanlış hatırlamıyorsam. eğer kondisyonun yoksa p90 ile başlamanı tavsiye ederim, p90x ile başlaman çok zorlayacaktır ve sakatlanma riski doğurabilir.

  • r_u_h  (26.06.13 13:11:30)
yeni başlıyorsanız ve sadece zayıflamak için yapacaksanız p90x'le başlamamalısınız. başlasanız da muhtemelen büyük kısmını yapamayacak, hayal kırıklığına uğrayacaksınız. p90m tavsiye ederim.

arkadaşların da dediği gibi, bant alacaksanız ağırlığa ihtiyacınız yok. ve p90x için kalp atış hızı monitörü de gerekebilir.

videolarla ilgili özel sorunuzu sorabilirsiniz.
  • ambrose pierced  (26.06.13 13:36:52)