verilik su kaplumbağaları + akvaryum + ekipman + yem

4 senedir akvaryumda iç filtre, ısıtıcı ve birinci sınıf yem kullanarak özenle beslediğimiz su kaplumbağalarını vermek mecburiyetinde kaldık. artık tek istediğimiz onlara bizim gibi bakacak yeni birilerini bulmak. bunun için hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin kaplumbağalarımızı akvaryumları, ekipmanları ve yemleriyle beraber, onlara gözü gibi bakacağına söz veren kişiye ÜCRETSİZ veriyoruz.

tüm bunları tek seferde ücretsiz vermek istiyoruz:

+ 2 adet 4 yaşında su kaplumbağası (kabuk boyları yaklaşık 13-14 cm)
+ akvaryum (boyutlarını ölçmedim ama görsellerde görünüyor)
+ iç filtre (bir senedir sorunsuz kullanıyoruz)
+ atman ısıtıcı (sorunsuz çalışıyor)
+ en büyük boy sera raffy p kaplumbağa yemi (yarısı duruyor)

görsellerde kaplumbağaları ve ekipmanları görebilirsiniz. istanbul içi eve gelerek (üsküdar) alabilirsiniz. uymazsa yakın bir yerlerde elden teslim de yapabilirim.

not: su kaplumbağası bakımı konusunda tecrübesi bulunan, ya da hiç olmazsa konu hakkında bilgi/merak sahibi kişiler ulaşırsa sevinirim. ayrıca teslim sırasında ve teslimden sonra kendilerine her türlü bilgi ve öneriyi vermeye hazırım.

irtibat için buradan mesaj atın ya da canyapalak@gmail.com'a mail atın.

duyuru 2 görsele izin veriyor. tüm görseller için:

i41.tinypic.com
i43.tinypic.com
i40.tinypic.com

modlardan rica biraz üstte kalabilir mi?

selamlar, yıllardır kırmızı yanaklı su kaplumbağası (tracheyms scripta elegans) besledim. öncelikle belirtmem gerekir ki bu şekilde bütün ekipmanlarıyla vermeniz çok hoş ve düşünceli bir yaklaşım.

bunun yanında, eğer hayvanları alacak birini bulamazsanız veya bulduklarınıza pek güvenmezseniz şunu söylemem lazım ki bu kaplumbağalar artık ülkemizde de habitat sahibi oldular. Ege bölgesi başta olmak üzere, batı ege, kuzey ege, trakya, gelibolu ve marmara bölgesindeki birçok içsuda (özellikle durgun göller, göletler ve derelerde) yaşıyorlar.

yani son çare olarak doğaya bırakmayı da düşünebilirsiniz. çünkü 4 yaşındalar ve doğada kendi başlarının çaresine bakabilecek yaşa ve güce de gelmişler.

sevgiler.
  • nesilsiz  (25.06.13 14:05:31)
Keşke istanbul içi olmasaydı.
Bahçemde kedi, köpek ve kara kaplumbağası (yaşını bilmiyorum ama oldukça büyük, hatta baya büyük) besliyorum. (bahçeli ev, müstakil)
Evin içinde de kuş besliyorum.

Bir de su kaplumbağası beslemeye başlasam şahane olurdu :)

Neyse, sahiplenmek isteyen çıkmazsa, yolun da izmire falan düşerse mutlaka mesaj at. 10 numara 5 yıldız bakarım onlara.
  • kamera motor  (25.06.13 14:52:59)
selamlar, şu an tatilde olmasaydım alırdım. ancak eylül ayı gibi gelebileceğim istanbul'a. o zamana kadar alan olmazsa, minikleri evime ortak etmeyi çok isterim.

  • blues buzz  (25.06.13 15:08:41)