BMW 5 serisinde küçük ekran saçmalığı

bu güzel arabayı sıfır alırken 2 çeşit ekran geliyor. Biri eşşek kadar geniş,diğeri döt kadar ufacık ekran.Navigasyon paketi büyük ekranla birlikte geliyor bildiğim kadarıyla yani büyük ekran varsa garanti navigasyon da var o arabada.

Sahibinden.com dan bakıyorum, ulan anlamadığım bir şey var, 200-250 milyarlık araba alırken maxsimum 1500 liralık sistemden mi kaçtınız da bi halta benzemeyen döt kadar ekranı seçtiniz?

Bu arabaları müteahhitler mi almış da kullanmış,yoksa başka meslek yapan kırolar mı? (tüm müteahhitler kıro değil)

Ya sinir oluyorum döt kadar ekran, ben olsam her gördüğümde 2. sınıf araba mı lan bu diye takıntı yaparım.Seçen nasıl seçmiş, alan nasıl almış abi anlamıyorum.

Bana beleş verseler bu arabayı, bu döt kadar ekran yüzünden istemem.Her baktığımda aklıma gelir çünkü.

Lan bu en önemli şey, arabanın her bi haltını oradan ayarlıyosun.Sürekli göz önünde.Böyle pahalı arabada buna para vermeyen açık ve net sonradan görmedir.Dangalağın biri de ufak ekran almış,sonradan cama navigasyon cihazı takmış. 2012 model BMW 5 e adam navigasyon takmış.

Kolundaki saati de çıkar da şeyine tak o zaman amk mal herifi.

Villaya soba kurmak gibi bişey lan bu,ha ben de sobalı müstakil evde büyüdüm, orası ayrı konu da,her şeyin bi yakışanı var.Bazı şeylerin hakkını vereceksin arkadaş.

Ha sokaktaki vatandaş ya da random birisi anlamaz bu ayrıntıları belki ama anlayana denk geldiğinde de çok ezik duruyo yani.

Yanlış mı söylüyorum?

Abi takıntı yapıyorum işte.Gece gece sinirlendim bak ya.

edit:ufak ekranda navigasyon olabiliyormuş.E ozaman niye küçük büyük ekran çıkardınız lan?
Türkiyeye gidenlerin ekranından azcık kırpalım, isteyen olursa para isteriz mi demişler amk

para vereni sucluyorsun da bmw nin hic mis sucu yok :) o kadar paralik ust sinif araba yapiyor,senin istedigin boyut ekrani standart yapsin. bu araba firmalari da az degil.

bmw candir o ayri hele ki 5 serisi
  • exlibris  (07.06.13 23:43:52)
çok doğru.Premium bi arabada ekrana para vaermek nedir abi, BMW ye de sövmek lazım tabi, orası ayrı konu ama bu durum küçük ekrancıları kurtarmıyor.

Ha adam 2. el almıştır,bilmiyordur, ona yapacak bir şey yok napalım,Allah kaza bela vermesin.
  • setra  (07.06.13 23:46:36)
zaten bütün firmalar bize 2. sınıf ülke muamelesi yapıyor.Kanada da falan direk paket olarak geliyor.Orada küçük ekran olduğunu da zannetmiyorum.

Küçük ama mide bulandırıcı hareketler bunlar.
  • setra  (07.06.13 23:49:09)
o ekran farkı nagigasyon paketi ile geliyor. o da 5.500 euro ~ 14.000 TL civarında. bu da zengin de olsa çoğu kişi için düşündürücü bir miktar.

  • gerenkyok  (07.06.13 23:58:51)
hayır canım yanlış anlaşılmasın, paket fiyatı o. Yani sadece ekran büyüdü diye 5 bin euro toslamıyoruz. Onun içinde bi sürü şey var.

  • setra  (08.06.13 00:07:31)
abi o bahsettigin ufak, büyük ekran kisminda kestirip atamiyoruz onu:))

cünkü büyük ekran dediginde araca network olarak yayilmis ve aracin neredeyse herseyini inceleyebilen, ek olarak bir bilgisayar olan sistem var.

ufak ekran dedigin ise daha basit ve araca monte bir gps ve yönetim ekrani gibi düsün.

türkiyeye satisini bilemiyorum acikcasi ama almanyada 2 bin € civarinda fark oluyor iki sistem arasinda, asil maliyetlerini ben biliyorum o baska bir mevzu.

ama söyle diyim ben ordayken ekransiz arac da cokca üretiliyordu, almanya icinde de satildigini biliyorum.

türkiyeye gelirken maliyet olarak kdv, ötev, araci sirket komisyonu derken 10 binleri bulabilir masrafi ondan tutmuyordur.

birde o is hani ekran koymakla bitmiyo hocam, o büyük ekrani gelistirirken o kadar farkli komplikasyonlar cikabiliyor ki. masrafin bir kismida ondan.
  • serabetan  (08.06.13 00:30:40 ~ 00:31:46)
uzman geldi kargaşa bitti.

artık daha ılımlı bakıyorum ufak ekranlara, şimdi rahatça uyuyabilirim.Teşekkürler ahahaha
  • setra  (08.06.13 00:37:21)