Nolur Bundan Sonra?

lan ilk defa bu kadar azimli gordum tum halki. herkes birlik oldu resmen. nolur bundan sonra? tbmm'yi falan basar, hukumeti degistirtir mi bu halk?

bu ilk değil (bkz: cumhuriyet mitingleri)

bi bok değişmez. olan gaz yiyen millete oldu.
  • mally phoenix  (01.06.13 18:02:07)
Basma masma yok, sanmıyorum. Tvler neyse de Meclisi basmaya kalkan olursa silahla püskürtürler lan direk.

  • inugard  (01.06.13 18:02:46)
Cumhuriyet mitingleriyle bu olaylar kiyaslanamaz zira o mitingler organize sekilde gelisti;bugunlerde olanlar tamamen kendiliginden oldu.

Tepki verebiliyor olmalari umut verici bence.
  • fraise  (01.06.13 18:04:22 ~ 18:04:44)
meclis basma ne ya? hukumeti mi degistirmek istiyorsun? 12 ay sonra secim var. yerel secimlerle baslayabilirsin. bu olaylardan sonra istanbul buyuksehir'i bile akparti'den alamiyorsan hukumeti degistirmek icin umitlenmemek lazim

  • crucio  (01.06.13 18:05:27)
Olan şu olur AKP yüzde 60 ı rahat geçer

  • essoist  (01.06.13 18:07:35)
@fraise tepki verdin de ne oldu? diğerlerinin fikirleri değişti mi? türkiye'de bir değişim yaşanacaksa daha barışçıl yöntemlerle yapılmalı. böyle milleti ayağa kaldırarak değil.

  • mally phoenix  (01.06.13 18:09:45)
Kimse savasmaya gitmeyi oraya;hatta ilk 3 gun senlik yapiliyor gibiydi.Kitaplar okunuyordu,halaylar cekiliyordu,sarkilar soyleniyordu.Polis halkinin uzerine boceklermis gibi gaz sikmasa,bu kadar canilesmese,vahset yasatmaya kalkmasa hala da senlik havasinda olacakti.

Kusura bakmayin da polis gelip bunu yaparken tepki vermemekte koyunluktan baska bir sey olamazdi,direnmekte sonuna kadar haklilar o yuzden.Baris cok istiyorlarsa bu kadar sert mudahale etmeyeceklerdi.
  • fraise  (01.06.13 18:13:07 ~ 18:13:35)
önce şunu bir linkleyeyim (kendi cevaplarımı): www.eksiduyuru.com

bir şey değişmez, ama değişmesini de beklememek gerekiyordu zaten, o tamamen sosyal medyanın oluşturduğu histeriyle alakalı bir bekletniydi. olayın bu noktaya varabilmiş olması bile eylemcilerin yapısı ve taleplerinden ötürü değil, polisin orantısız güç uygulamış olmasıyla ilgiliydi. yani occupy gezi, occupy turkey falan deniyor o kadar ama, ironik bir biçimde, bunun mimarı polis (ve asıl yanması gereken hükümetten de ziyade direk türk medyası bence, ama o ayrı konu).

sonuç olarak hedefe ulaşılınca içten yanmalı olmayan bu kalabalık da dağılıverdi. halbuki hükümetin adaletsizlikleri, eksiklikleri bununla mı sınırlı? değil... ama bu kimsenin sikinde de değil. halay çekerek hükümet değişmez. devamlılık, sürdürülebilirlik gerekiyor. ama kimsenin de böyle bir talebi yok. pazartesi gelecek ve çoğunluk işinde gücünde olacak, maaşını alacak. çünkü çoğunluğun işi de var, gücü de. mevsimimiz kış değil ki, baharımız olsun.
  • inscrutable  (01.06.13 18:21:37 ~ 18:24:34)
Cumhuriyet örgütlü ve siyasi rengi belli bir eylemdi.

Burada türbanlısı da vardı, ülkücüsü de vardı, BDPli kürtler de vardı.

BEN İNTERNETTE, BİLGİSAYAR BAŞINDA, BASMA MASMA OLMAZ,
BU HALK Bİ SİK YAPAMAZ,
OLAN GİDENE OLDU BİZ NE GÜZEL ÇEREZ YEDİK İZLEDİK,

MENTALİTESİNİ YAŞANLARA DİYORUM Kİ,
YA DA NEYSE BİŞEY DEMİYORUM LAN BEN.
  • i am so so serious  (01.06.13 19:53:45)