burun deldirme

burun deldirme icin 10 tl nasıl sizce, pahalı mı?

kadıköy rıhtımdan boğaya çıkarken sağda altın hanının üst katında sordum, adam 10 tl dedi normalde 12ymis de 10a deliyorlarmıs tabanca ile. pek bi fikrim yok bu fiyatlar vs konusunda nasıl sizce.
bi de orayı bilen arkadaslar tavsiye ederler mi? yoksa daha temiz ve uygun bi yer bulabilirmiyim?

parasından ziyade deldirdiğin yerin kalitesine önem ver bence. burundan çok önemli damarlar geçiyor(muş). ucuz olsun da neresi olursa olsun demeyin. genel olarak bu dediklerim size özel nasihat, cart curt değil.

  • teritori  (24.02.09 21:29:47)
tavsiye edebileceginiz bir yer var mı?

  • sessia  (24.02.09 21:44:26)
Bu işlerde verdiğin paraya kıyma derim. 3-5 tlye yapılan yerler de gördüm ben ama sağlıklı olmadığı da çok açık.

  • sesee  (24.02.09 21:48:10)
verdiğin paraya kıy demek istedin sanırım? evet haklısın saglık herseyden önemli, bu bahsettiğim yeri bilen yok mu acaba?

  • sessia  (24.02.09 21:54:54)
Önce birkaç küpe incele. Sonra deneyebilir miyim diye sor. İzin veriyorsa oraya deldirme :)
şaka bir yana bir de şuraya göz at
www.washingtonpost.com
  • sastim allahimdan sastim  (24.02.09 22:13:21)
bundan 7 yıl kadar once 60 ytl'ye yaptirmistim iğneyle. bahsettigin yer tabancayla deliyorsa cok riskli akin bulasma. sonra doktorlara dunyanin parasini dokersin.

  • jeanne hebuterne  (25.02.09 00:06:15)
bi an gözümde canlandırdım da tabancayla olcak iş değil be. yapan yapıyordur elbette ama iğneyle delim en sağlıklısı olur.

  • emrag  (25.02.09 00:17:40)
valla kulağında 9 delik, burnunda 1 adet hızma, bir de kaşında kapanmış piercing olan bir çatlak olarak sadece piercing'imi stüdyomsu bir dövmeci-piercing'ci de yaptırmıştım.

kulaklarımı ve burnumu ise izmir bornovada eski sevgi yolunda, yani açık havada, sokakta ve tabancayla deldirmiştim. (kaşımdaki piercing'i nasıl yaptıklarını ise hakkaten heyecandan ve bakmadığımdam hatırlamıyorum). her türlü temiz testim de mevcuttur, ne mikroplu bir enfeksiyon ne de başka belalı, bulaşıcı bir hastalık kapmadım çok şükür. ama bu benim ballı oluşumdan da kaynaklanmış olabilir.
10-12lira normal. ben de 10'a hızmamı yaptırmıştım, bi de pazarlık edip edepsizce hediye hızma istedim. neyse, büyük beşiktaş çarşının giriş katında gümüşçüler var, onlar da en son 10a deliyorlardı, sertifika hatırlamıyorum ama kapalı bir ortam olsun diyorsanız avrupa yakasında tavsiye edebileceğim nokta orasıdır. kadıköy tarafını tanımam.
  • erastes  (25.02.09 00:28:53 ~ 00:33:00)
bence tabancadan da korkacak bişey yok; zira ben canı çok tatlı olan bir insanımdır. parmağımı bıçak sıyırsa bas bas bağrırım. kedi poposunu görmüş misali.

tabanca burnun içine doğru girince hafif bir irkiliyorsunuz ama derin bi nefes alıp verme süresinde bitiyor, hepi topu 10 saniye. o irkilmeyi de çözdüm ben, tabacanın üst kısmı göze yakın olduğu için aslında irkilen burun değil, göz ve gözün tehlike sinyali verdiği sinirler. eğer tabanca tam hızmayı burnunuza geçiremeden zıplarsanız o hızma boşa gidiyor ve girişim sonuçsuz kalıyor, burnunuz delinmese bile hızmacı delinmiş gibi muamele yapıp parasını alıyor. o yüzden tabancayla deldirecekseniz hiç kasılmayın, rahat bırakın bünyeyi. hatta mümkünse önce bir kulağınızı deldirin, o hissiyata alışın.
ne bileyim deneyimlerimden gelen tavsiyeler bunlardır.
çok gaza getirmiş olmıyım ama temiz bir yerde de korkacak birşey olduğuna inanmıyorum. eğer bu tür meteryallere alerjiniz falan yoksa tabii..
  • erastes  (25.02.09 00:48:40)
kadıköydeki dediğim yere bugun gidip deldirmeyi düşnüyorum, beşiktasa gecemem cünkü orayı tam bilmiyorum bulamam filan.. hem dün gidip konusmustum bugun öğleden sonra icin gel demislerdi. insallah pişman olmam ve bi sorun cıkmaz.

  • sessia  (25.02.09 10:30:13)
illa tabancayla deldireceksende eczanede falan deldir derim...

  • jeanne hebuterne  (25.02.09 10:33:11)
eczanelerde deliniyor mu?
o zaman orada deldirmek daha sağlıklı olmaz mı, ama fiyatı daha yuksektir heralde

  • sessia  (25.02.09 10:45:44)
eczaneler tabancayla kulak deldigine gore burun da deliyorlardir herhalde. ama bu iste tecrubeli olduklarini sanmiyorum. zaten tecrubeli ve bilgili olan adam hayatta tabancayla delmez. yani daha basit aciklamasi o tabancayi alip evde ayni islemi sen de yapabilirsin :) yani hicbir fark yok.

  • jeanne hebuterne  (25.02.09 10:54:13 ~ 10:56:54)
sakın tabanca ile deldirmeyin. ben yıllar evvel en steril en pahalı yerde iğne ile deldirmeme rağmen 5 hafta kanlanmış gözle dolaştım. en iyisi deldirmeyin...modası geçti zaten.

  • pain  (25.02.09 15:08:45)
deldirdim sonunda:)
ama kadıköyde değil, bakırköyde daha temiz ve duzgun bir yerde.
iskeleden meydana cıkınca solda bir gümüşcüde deldirdim tabancayla. cok az acıdı sonra gecti, su an cok rahatım, hatta bazen unutuyorum deldirdiğimi. sık sık ceviriyorum.. 2 tane de hızma aldım 2-3 gun sonra degistirebilirmisim.
  • sessia  (25.02.09 19:17:17)
eh geçmiş olsun o zaman :) iyi günlerde kullan. kapanmamasına dikkat et derim nacizane.

tabii burda herkes kendi deneyimlerini paylaşıyor bir nev-i forum misali ama bir dönem bir sıra gümüşçünün yanında takılmış biri olarak diyebilirim ki, orda tabancayla kulak ve burun deldiren hiç kimse bir daha gelip "ben sizden enfeksiyon" kaptım diye şikayetçi olmadı. buna mukabil oldukça titiz olan ve hastane çalışan teyzem de kuyumcuda tabancayla kulaklarını deldirmişti. bana ve çevremdekilere, kız kardeşime, kuzenime vs. hiç bir şey olmazken tabancadan (ki çok pimpiriklidirler) ev arkadaşımın burnu hafif iltihaplanıp, kızarmıştı. sonra takılan hızmanın alerji yaptığı ortaya çıktı fln. yani herkeste tabanca hastnelik eden bir mevzu değil. bünyeden bünyeye farklı tepki verebiliyor vücut deldirmek, bunda delen aletin payı olduğu kadar vücudun kullanılan takılara alerjik reaksiyon verme ihtimalinin de payı olduğunu düşünüyorum.
ayrıca hızma en eski takılardan biridir. geçmişi öyle 10-20-30 sene değil, yüzyıllara dayanır. tıpkı kına gibi.modası kolay kolay geçmez yani...
  • erastes  (27.02.09 20:02:22 ~ 20:15:15)
teşekkürler

bu sabah uyanırken elim burnuma gitti bi an ve düştü hızma, elim değer değmez düştüğüne göre gece bi kısmı dışarı çıkmıştı sanırım. tekrar takmaya çalışınca azcık kanadı..
bugün akşama doğru da hızmayı çıkarmak zorunda kaldım ağladığım için ve şu an biraz şiş:( inşallah iner bu şişlik ya da en azından daha da şişmez inşallah..
  • sessia  (27.02.09 21:24:30)