açıköğretim fakültesi işleme mekanizması

Arkadaşlar ben bu sene bazı karışık durumlar nedeniyle açıköğretime başladım. Ancak sınav sistemi açısından hiçbir şey bilmiyorum açıkçası.

Şöyle ki, sınavların 4 yanlışın 1 doğruyu götürmediği test şeklinde olduğunu filan biliyorum ama vizeler 5-6 nisandaymış mesela, tüm derslerden ard arda sınava mı giriyoruz? Yoksa her dersin sınavına tek tek mi giriyoruz?

Örneğin saat 09:30'da Matematik, 12:00'de iktisat, 13:30'da başka bi ders, öbür gün sabah başka bi ders sınavı filan mı var yoksa cumartesi sabahı gidip 4 dersten öss usulü ortak sınava girip bi de pazar sabahı bu sefer geri kalan dersleri tek sınavda mı gireceğim?

Bir diğer sorum da sınav yerinin tebliğiyle ilgili. Yine ÖSS'de olduğu gibi adrese tebligat mı yapılıyor sınava gireceğim yer? Yoksa gidip AÖF Bürolarından öğrenmem mi gerekiyor?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

tek oturumda ya da derslerin çokluğuna göre iki günde girersin sınavlara. ama 2-3 ders aynı anda olur. yani dediğin gibi öss usulü.

sınav yerin aofburo websitesinden de duyurulur, adrese de gönderilir sınav giriş kağıdı.
  • rectoa  (20.02.09 09:34:08 ~ 09:37:49)
daha ilk yılınsa hem cumartesi hem pazar günü sabah 9 ya da 9.30'da olur sınav tam hatırlamıyorum. birisi 4 ders diğeri 3 ders olur, her ders için 40 dakika süren olur. saat 12 olmadan çıkarsın yani.

diğerini de rectoa cevaplamış.
  • sanal uyku  (20.02.09 12:01:50)
biraz daha ayrıntılı anlatayım.
soru kitapçığında 4 derse ait sorular olur. hangilerinden sınava giriyorsan (ilk kez gireceğin için dördünden de olacak) onları yaparsın. her ders için 40 dakika ayrılmıştır, yani 4 derslik sınav için 160, 3 derslik sınav için 120 dakika süren olacak.

  • sanal uyku  (20.02.09 12:05:30)
Bilgi için teşekkürler. Peki bu 40 dakika nasıl belirleniyor? 40 dakika sonunda soru kitapçığını mı alıyolar önümüzden? :)

  • kalifiye balta sapi  (20.02.09 16:56:07)
hayır istediğin gibi yapıyorsun oturum oturum olarak ilerliyor.
yani diyelim cumartesi matematik, bilgi teknolojileri, davranış bilimleri, genel işletme ise bir kitapçık veriyorlar sana bunların hepsi var içinde. sen istediğin sırayla yapıyorsun.

  • kofteburger  (20.02.09 17:09:12)
Cehaletimi mazur görün, tam anlayabilmek için soruyorum, diyelim cumartesi günü 4 dersten sınava giriyorum ve 4x40=160 dakika sürem var. Ben bunun 100 dakikasında matemaik, geri kalan 60 dakikasında da diğer soruları çözemiyor muyum?

  • kalifiye balta sapi  (20.02.09 17:25:19)
çözebilirsiniz işte. tek kitapçıkta 4 dersin de soruları oluyor, süreyi nasıl kullanacağınız size kalmış. pazar günü sınavında da tek kitapçıkta 3 dersin soruları olacak, süreyi kullanmak yine size kalmış.
bir ders 40 dakika olayını süre ne kadar diye merakta kalmayın diye dedim, ders başına 40 dakika oluyor. nasıl kullanacağınız size kalmış.

  • sanal uyku  (20.02.09 22:00:37)
Nihayet anladım, tamamdır. :) Oturum filan konusu geçince acaba ayrı ayrı sınavlara mı giriliyor dedim.

Yardımlarınız için teşekkürler...
  • kalifiye balta sapi  (21.02.09 02:31:50)