D-Smart Receiver'ı başka bir odaya taşıdım HD kanallar gitti

Merhaba arkadaşlar

Evimde D-Smart HD alıcı kullanıyorum, sahip olduğum D-Smart paketi içerisinde yirmiye yakın HD kanal var evin salonundayken tüm kanallar sorunsuz çekiyordu, mecburiyetten Oturma odasına taşınmak zorunda kaldık.

Taşınırken anten kablosu kısa olduğu için resimdeki ek parçayı aldım ve bir de uzatma kablosu aldım, şimdi tüm notmal kanallar cam gibi gösterirken HD kanallar hiç göstermiyor sinyal yok hatası veriyor, D-Smart'ı aradım teknik servis çağırın dediler.

Ne olur ne olmaz diye aldığım ek kabloyu başkasıyla değiştirdim sonuç aynı, F konnektörleri söktüm kabloyu yeniden yaptım sonuç yine aynı HD kanallar yok sorun ne olabilir bu işin çözümü yok mu Salona tekrar taşınmak zorunda mıyım ?

Not : Kullandığım kablo : RG6 U6

Sorunun çözümünü zaten söylemişler ara teknik servisi gelsinler neden uğraşıyorsun ki. Onlar ayarlar istediğin odaya

  • johnny lash  (17.05.13 03:11:50)
Bu önerine 3 cevabım var Johnny Lash;

1. Ne yazık ki çalıştığım için bütün gün evde değilim ve servis sadece gündüz geliyor.
2. Teknik Servis bu işlem için ücret talep ediyor. (30 TL)
3. Eğer birilerini başına geldiyse ve çözümünü biliyorsa diye forumlar ve Ekşi Duruyu var, zaten buralardan çözemezsem mecbur servis çağıracağım.
  • solo  (17.05.13 08:55:11)
ek yapılan kabloyu değiştirmek yerine eksiz olarak tamamen yeni bir kablo çekmek sorunuçözebilir.yüksek frekanslarda ek yeri her zaman sinyal kaybı anlamına gelir.

  • izole  (18.05.13 01:04:00)