hangi laptop ? (Asus N56VZ-S4400D vs MacBook Pro)

Asus'un özellikleri şu şekilde;
www.pcdepo.com

Macbook ise ;
13-inch: 2.5GHz
with Retina display
2.5GHz dual-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.1GHz
8GB 1600MHz memory
128GB flash storage1
Intel HD Graphics 4000
Built-in battery (7 hours)2

Çok fazla oyun oynamam, 1-2 oyun belki. Okul gereği zaman zaman tasarım yapabilirim. Film izlerim hd izlemek isterim. Falan filan.

Sizce hangisi alınmalı ? Ve neden ? Bir arkadaşım macbook öneriyor, diğerleri her ne kadar iyi konfigürasyon sağlasa da yeterince verimli çalışmaz diyor.

macbook'un aynısı bende var.

tasarım (adobe'un tüm programları) + internet + film + müzik için kullanıyorum. hiçbir sıkıntı yaşamadım.
  • sen git ben geliyorum  (07.05.13 23:08:47)
asus daha iyi bence. ama tasarımla vb. çok uğraşanlara macbook önerirler genelde. bana sorarsan başka bilgisayarlara da bak derim. 2200e daha güzellerini bulabilirsin.

  • zombie0  (07.05.13 23:15:02)
asus daha iyi ama burada kullanilan elektronik parcalarin uyumu soz konusu. mesela casper hayvan gibi donanimli bilgisayari diger markalara gore ucuza satar ama bu parcalar arasindaki uyum ust seviyede olmaz. bu sebeple macbook tek tip uretim oldugundan daha bir uyumlu oluyor.
donanim sevdalisiysan asus, isime bakarim dersen macbook.

  • lorenzen  (08.05.13 00:13:14)