Mobil yazılım geliştirme

Merhaba
Fırsat bulduğumda Android veya WP yazılımı geliştirmeyi düşünüyorum.aklıma şu takılıyor:kazancı iyi mi bu işin?yani aşırı ünlü olamayacak yararlı bir uygulama yaptık.site üzerinden reklam geliri gelio başlangıçta vs. o tarz prosedürleri biliyorum.ee birkaç WP uygulaması yazıp bir şirkete girsem tahminen nasıl bir maaşla başlatırlar?

düşünme aşamasındaysan para kazandırmaz

wp için php, android için java bilmen gerekli.. wp uygulaması yazdığı için bi şirkete girene denk gelmedim daha.. şirket maaşını yazdığın uygulamaya göre vermez
  • facebook  (07.05.13 17:28:24)
bu arada wp dediğin windows phone ise eğer php değil .net öğrenmen gerek. yani birkaç mobil uygulama yazıp anca bir ajansta falan çalışabilirsin belki. yoksa bugün hiç yazılım bilmeyen, az buçuk ingilizcesi olan biri 1 ayda eğitim video'ları ile vs başlangıç düzey mobil uygulamalar seviyeye gelebilir ama yazılım işi sadece yazmakla bitmiyor. iş yazdıktan sonra da devam ediyor, yazarken müşterinin istekleri değiştiğinde çabuk değişiklik verebilmen gerek, her yaptığın değişiklik için birçok yerde değişiklik yapıyorsan yazılım firması seni bu halinle kabul etmez. bi ton iş var anlayacağın. hobi olarak yaparsın, aklında güzel bir fikir varsa kasıp onu uygulamaya dönüştürürsün belki ama bi yazılım firmasına girersen junior olarak başlatırlar seni ki pek tatminkar ücretler vereceklerini sanmıyorum.

  • barix  (07.05.13 17:37:45)
turkiyenin en buyuk mobil yazilim firmalarindan birinde calisiyorum. aldigimiz elemanlarin %90'i hic mobil tecrubesi olmayan kisiler. 2-3 hafta icerisinde mevcut projelerimizden birini bu arkadaslara devredebilecegimiz seviyeye geliyorlar. Yani onceden mobil uygulama yapmis olman maas durumunu etkilemez. Ama programcilikta iyiysen, kaliteli is yapiyorsan her turlu yuksek maas alirsin. Zaten bir programci icin dil bilmek bir kriter yada seviye olcusu olmamalidir. 2-3 hafta icerisinde herhangi bir dilde gelistirme yapmaya baslanamiyorsa daha temel sorunlar var demektir.

para kazanma kismina gelirsek: 200K 300K kullanici seviyelerine gelmeden reklamdan kendini gecindirecek kadar kazanamazsin. 200K seviyesine gelmek de cok kolay degil. Rastgele bir uygulama ile olmaz. Ama guzel bir fikrin varsa olur.
  • crucio  (07.05.13 17:49:49 ~ 17:52:10)
@facebook
wordpress mi anladın?.net ile alakalı olduğunu biliyorum php yi görünce orda gözlerim açıldı resmen:)

  • amusan  (07.05.13 18:42:37)
Evet ya, wordpress sandım, bende android ile wordpress arasında neden kaldı diye düşündüm :)

  • facebook  (07.05.13 18:52:48)