IPhone ses çıkmıyor

Merhabalar

1 yaşındaki oğlum dün gece IPhone 4S telefonumu ağzına almış telefonun şarj edilen kısmı tükürükle dolmuş, dün içini iyice temizledim sorun yoktu ancak sabah baktığımda telefondaki ses kontrolünün tamamen kaybolduğunu gördüm, telefonu sadece zil sesi çıkıyor onun dışında mesaj sesi, hatırlatma sesi, müzik dinlerken çıkan ses tamamen sıfır, ayrıca sol taraftaki ses açma kapama düğmeleri hiç bir şekilde sesi açıp kapatmıyor, ekranda ses kontrol şekli çıkıyor ama nafile.

Sonra internette bir araştırma yapınca birinin konuya bir çözüm getirdiğini gördüm kuru bir diş fırçasıyla şarj edilen kısmı 5-10 dakika boyunca iyice fırçalayın abartın hatta sonuna kadar sokun fırçayı demiş aynen dediklerini uyguladım ve tataaa gerçekten açılışta düzeldi sesler gelmeye başladı ancak telefon tamamen açılınca tekrar gitti, yine kapattım telefonu tekrar açtım yine açılırken ses var tamamen açıldıktan sonra ses kontrolleri ve sesler gidiyor.

Fabrika ayarlarına geri döndürdüm, tamamen telefonu sıfırladım yeniden kurdum nafile değişen bir şey olmadı

Bu sorunun bir çözümü var mıdır ?

neden pirinç dolu bir kavanozda 1-2 gün bekletmeyi denemiyorsunuz? suya düşen cihazlar bile hayata dönüyorken sizinkisi de dönebilir.

  • esmer  (19.04.13 13:03:43)
Sayın esmer kendinizi komik mi sanıyorsunuz ?

  • solo  (19.04.13 14:32:46)
www.sabah.com.tr

www.milliyet.com.tr

forum.donanimhaber.com

eksisozluk.com

www.sorbize.com

www.iphoneturkey.biz

daha da ister misin? bırakayım mı burada?

biz insanlık yapıp cevap veriyoruz, ukala ukala cevaplar alıyoruz. yetmezse söyle, daha gönderirim. içindeki nem kurursa belki kısa devre yapan port yeniden aktif hale gelebilir. dünyanın en çok bilinen yöntemi. ukalalık etmeden önce deneyebilirsin.
  • esmer  (19.04.13 14:50:31 ~ 15:08:52)
kızma esmer adam demek ki bilmiyordu, sen öyle deyince dalga geçiyorsun sandı herhalde :)

  • bilan  (19.04.13 15:39:50)
Sayın esmer elinizi vicdanınıza koyup ilk cevabınızı bir kez daha tarafsız okuyun sizce dalga geçiyormuş izlenimi yaratmıyor mı ? örnekleri verince olay aydınlandı elbette, neyse sorunu çözdüm, ucuna pamuk dolanmış bir saç tokasını kulaklık girişinin içine sokup iyice temizleyince sorun çözüldü.

  • solo  (19.04.13 23:30:28)