algıyı kapatmak mümkün mü? (göz/kulak)

hiç ışığın ve hiç sesin olmadığı bi yer arıyorum. zaman zaman bulamıyorum, hatta çoğu zaman. gözleri kapatıp bi şey bağlayıp, uyku maskesi takınca belki engellemiş oluyoruz ama benim istediğim o değil. o rahatsızlık veriyor. gözlerim açık olduğu halde görememek istiyorum. ama yine de göz olayı bi şekilde çözülebiliyor.

keza ses için de aynı problem, bazen hiç duymamak istiyorum. ama saatin sesi, buzdolabının sesi, dışarıdan gelenlerin sesini falan engellemek mümkün değil.

kulak tıpası falan denemiştim bi ara, olmadı.
belki çok profesyonel bi kulaklık falan izole yapar ama profesyonel kulaklığı nereden bulacağım, 300 500 tl verebilecek durumda değilim.

neyse,
dediğim gibi, ışığa ve sese izoleli bir oda inşa etmek dışında, nasıl engelleriz ışığı ve\veya sesi?

saçma cevaplarla gelmeyin lütfen.

duvarları çok kalın bir oda inşa edersin. sığınak gibi falan. içine zerre ışık girmeyeceği için karanlık olur zaten. ses de girmez.

  • sen git ben geliyorum  (15.04.13 12:42:53)
lily, isolation tanks arat google da.

  • joepiscopo  (15.04.13 12:50:45)
kulak tıkaçları işe yaramıyor çünkü kulakları tıkayınca dış sesler kesiliyor ancak bu sefer de başta nefes alıp verme olmak üzere diğer iç sesler rahatsızlık verecek seviyede duyuluyor.

sizin bu dediğiniz şey için kapalı bir su tankına oksijen maskesi ile insanları koymuşlar. suyun içinde asılı olduğu için dokunma hissi yok, izole bir su tankı olduğundan ışık ve ses de yok. denekler bir süre sonra halüsinasyon görmeye başlıyorlar falan. neyse aklıma geldi sadece.

sizin için aklıma şu geldi: kiler tarzı küçük bir odanın duvarlarına önce yumurta kolileri yapıştırın, onun üzerine strafor onun üzerine yine yumurta kolisi yapıştırın. eğer o kilerin çevresi çok gürültülü bir yer değilse insan kulağının duyabileceği seslerin en az yüzde 95 inin kesecektir.

not: @joepiscopo, adam kulaklığa 300 lira veremem demiş siz isolation tank demişsiniz.
  • yemrem  (15.04.13 12:54:37 ~ 12:56:01)
ışığı bilemem ama ses için tamamen izoleli bir oda yapmışlar. dışarıdan ses gelmiyor ama vücudun kendi sesi duyulabiliyormuş. denemek için içeri girenler 10dkda çıkmak zorunda kalmışlar. çok rahatsız edici olduğundan.

  • sutlu nescafe  (15.04.13 13:06:02)
300 500 harcamak istemiyorsanız böyle bir durumu çözmeniz de mümkün değil.

  • awareim  (15.04.13 13:32:37)
medikal kategorisinde acmis olmamin sebebi, belki bi ilac ya da benzeri bi seyle deneyimlenebilecegini dusunmemdendi.

  • dahinnotha  (15.04.13 16:59:21)