irmik.com nasıl kazanıyor?

irmik.com yemeksepetinin üye restaurantlarının neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılamak için kurduğu bir siteymiş.
Restaurantların gıda ihtiyaçlarından, peçetesine ve hatta badanacısına, dekorasyoncusuna kadar her ihtiyacını görüyormuş.

İlk duyduğumda vay anasını dedim ama sonra bu adamların nasıl para kazandığını tam kavrayamadım. Şimdi restaurantla tedarikçisinin arasındaki bağlantıyı kuruyor eyvallah da kimden nasıl ücret talep ediyor? bağlanan her iş başına komisyon alsa millet yavaş yavaş siteyi aradan çıkarma yoluna gider, üyelik ücreti talep etse kimden ne kadar talep edecek ayarını nasıl yapıyor almadı kafam.

Varsa bilen, deneyimleyen, tahmini olan bana şu işi bir açıklasın gözünüzü seveyim.

sen aklını yorma bu işlerle. al takke ver külah.

  • kakao  (09.04.13 21:54:45)
satıcıdan komisyon kesiyordur.

  • yakuza123  (09.04.13 22:39:06)
anlasmalar olabilir.

1000 siparis üstünde komisyon olayi olabilir mesela, salliyorum rakamlari tabi.

aylik anlasmalari da vardir, yillik da olabilir. restoran basina 1000 lira olsa 1000 restoran 1 milyon yapar, bunun yaninda belli siparis üstü komisyon olayi olabilir dedigim gibi ek olarak.

bununla beraber restoranlara bazi firmalari kullanma zorunlulugu getirip diger firmadan komisyonda alabilir. bu icecek firmasi da olabilir, indirim siteside olabilir mesela. bi indirim sitesinden baskasiyla calisamaz der, ndirim sitesinin alacagi komisyonun %30 unu alir mesela.

hatta salliyorum icecek firmasi bunlari sirf bu amac icin kurup sonradan pazar payini arttirma ya da koruma amaci da güdüyo olabilir. cok ihtimali var yani bu olayda para cevirmenin.
  • serabetan  (10.04.13 01:21:18)