Kopyalama yaparken harici disk fişten çıktı

tekrar taktığımda ekteki hatayı alıyorum. ne demek bu yahu? disk çöp mü oldu?

ne olacak deyip sen çektin değil mi? bende çok merak ediyordum cesaret edemedim bi türlü. taktir ettim.

  • sifirin altinda  (07.04.13 00:41:05)
hatayı pek bilmiyorum da, dosya kurtarma için önce format atıp, sonra easeus data recovery wizard professional derim.

  • sanal uyku  (07.04.13 00:44:03)
sürücüye sağ tıklayıp aç deyince de mi aynı hatayı alıyorsun?

  • godless frog  (07.04.13 00:44:52)
hata ayıklama yapmayı deneyin

not: çok uzun sürebilir
  • MBrain  (07.04.13 00:46:31 ~ 00:48:11)
yok ya kendim çekmedim, dalgınlıkla üçlü nün fişini çektim laptop kapanmaz zaten diye, hariciyi unutmuştum.

dosya kurtarmaya gerek yok, zaten film - müzik vardı içinde.
  • uzdeniz  (07.04.13 00:46:44)
evet sağ tık aç ta da aynı hata var.

hata ayıklama nasıl yapılıyor? Windows 8 var.
  • uzdeniz  (07.04.13 00:48:00)
Sağ tık > özellikler > araçlar > en üstte hata ayıklama

  • MBrain  (07.04.13 00:48:53)
arkadaşlar şimdi fark ettim. diske giriyorum ama disk içinde sadece fotoğraftaki gibi yine diskin kısa yolu görünüyor. hata veren de o kısayol.

  • uzdeniz  (07.04.13 00:55:39)
o kısayol muhtemelen disk ile gelen uygulamalara ait bir kısayol (bkz: autorun.inf) autorun'ı bir kontrol et. autorun olmadan açılacak şekilde windowsu ayarla falan filan.

  • ben smyrna  (07.04.13 01:09:55)
Kaderleri benzemesin ama ben 2 tb'lık wd'yi öyle elime aldım. Umarım yazılımla halledilebilecek bir seviyededir.

  • reyals  (07.04.13 01:18:25)
Çözdünüz mü olayı? Virüs var gibi geldi bana. Klasör seçeneklerinden gizli dosya ve sistem dosyalarını göster deyince dosyalar görünebilir.

  • arig  (15.04.13 12:31:50)
bu tarz konulara hep aynı cevabı veiyorum ama;
windows dışında bi OS.ta denediniz mi?

linux bu konuda oldukça başarılı. USB.den ubuntu, kubuntu vs olarak başlatın ve öyle fiske erişmeyi deneyin.
  • dahinnotha  (15.04.13 12:35:01)
ubuntu kurmayı bilmiyorum. mac'de de açılmadı. içerideki dosyalar zarar görmemiş, kutuyu tv ye taktığımda içindeki dosyaları görebiliyorum ama pc de bir anda peydahlanan kısayol açılmıyor hala.

  • uzdeniz  (15.04.13 22:31:30)