Vatan Bilgisayar %30 indirim gerçek mi?

Arkadaşlar fiyatları sürekli takip eden bi insanım.vatan, gold, teknosa..vs. bugün vatanda %30 indirim var ve i5 notebookların fiyatlarına baktım şöyle.istisna bi kaç ürün dışında...
...tabi liste tutup normalde fiyatları nedir diye yazmadım daha önce ama genel olarak fiyatlarda hiçbir değişiklik göremedim.

ilk başladığı dönemde gerçek olan bu indirim muhabbeti şimdilerde yalan oldu sanki.önce fiyatlar yukarı çekilip sonra %30 indirim yapılmış gibi me geldi...

benim gibi fiyatları takip eden ve benimle aynı düşüncede olan birileri var mı?

yoksa yanılıyor muyum?

(sorum vatan teknosa gold vs. tüm mağazalar için geçerli)

valla bazı ürünlerde cidden indirim oluyor; ama bazıları da dediğin gibi fiyatların yukarı çekilip sonra indirim yapılmış hali.

  • trinitrotoluen  (29.03.13 12:31:37 ~ 12:31:46)
oem ürünlerin büyük çoğunluğunda gerçek.

örneğin, heryerde 230-240 lira olan ekran kartını 180 liraya satın aldım.

ek: aynı zamanda, sene başında 120 liraya satılan logitech kablosuz gamepad'i de, 90 liraya almıştım ve o dönem 80-85 liraya satılan pes 2013'ü de 60 liraya almıştım.
  • kamera motor  (29.03.13 12:36:09 ~ 12:36:55)
oluyor. normal fiyatı 2850 lira olan laptopu 2200 liraya aldım. diğer yerlerle fiyatı karşılaştırdığımda en ucuz bulabildiğim 2600 lira civarıydı. yani fiyatları arttırsalar bile %30 indirim yapınca kayda değer bi indirim almış oluyorsunuz.

  • ooziee  (29.03.13 12:38:22)
bazı ürünlerde var. mesela fx-8350 işlemci şu an 396 lira. bugüne kadar hiç 300lü bir rakama düşmemişti ya da ben görmedim. diğer yerlerde 440 lira civarında.

ha bu demek değilki her üründe var. yüzde 8 indirimde bir ürün vardı harddisk. fiyatını şişirip bugünkü indirim ile yine aynı fiyata indirmişler.
  • macabrex  (29.03.13 13:06:22)
gerçek. sabah 1.585'e note 2 aldım. dün %25 indirimli yazıyordu ve fiyat 1.700'dü. samsung türkiye garantili olarak en ucuz 1.650'ye bulmuştum. kılıfını bile indirimli aldım.

  • merhum  (29.03.13 13:25:16 ~ 13:32:11)