sony ps3 ama hangisi?

bu ps3 olayına hep yabancı kalmışımdır, bilgisayarları bilirim ama bu tip konsollarla irtibatım en son çocukken sega mega drive idi.

şimdi ps3 alalım diyoruz, zaman zaman sağda solda kampanyalar da görüyorum ama hiç bilmediğimden buraya sormak istedim. hangisini almamız gerek? aldıktan sonra bir de oyun masrafları var. korsan çalıştırıyor mu bunlar, illa ki orjinal mı almamız lazım.

şöyle bir linkte çeşitleri var. 160-320-500 gb slim/ultraslim ?

bir yardımcı olsanız, hangilerine bakalım, fiyat araştıralım?

Piyasadan artık kırılabilecek sürümde olan PS3 bulamazsın. Ben ikinci el kırılabilir temiz cihaz (firmware 3.55 veya altı) çok bekledim ve bulamayınca gidip sıfır kırılamayan cihaz almak zorunda kaldım. Bu yüzden oyun masraflarını kesinlikle göz önünde bulundurun.

Bende 320 GB var, ama aradan bir sene geçmesine rağmen "160 GB da alsaymışım olurmuş" diyorum.

Slim ve ultraslim görüntü ile alakalı. Ben Slim kasa PS3 'ümden memnunum. Ultraslim olsaydı keşke demiyorum.
  • hiko seijuro  (19.03.13 07:19:23)
Kopya oyun için v3,55 veya altında olması lazım, bu şekilde ancak ikinci el bulabilirsiniz. Kopya oyun alırsanız oyun güncellemelerini internetten indirip kurmanız gerekir, her yeni çıkan oyunun kopyası hemen çalışmaz mesela PES2013 için oyunun çıkışından 4-5 ay geçtikten sonra kopyaları çalıştırabildiler, oyunları internet üzerinden oynarsanız konsolunuz brick olabilir, bir de kopya oyun olunca işin boku çıkıyor bir o oyuna saldırıyorsunuz bir buna, maymun iştahlı olup çıkıyorsunuz ama orijinal oyun alırsanız bitirene kadar oynarsınız, para verince daha bi zevkli oluyor, sonra oyun bitince de gidip takas edersiniz.

  • Tutkun  (19.03.13 07:33:58)
hiko seijuro'nun da dediği gibi artık piyasadaki ps3'ler kırılamayan firmware ile geliyorlar. ama bu sizi yıldırmasın, oyun değişimi yapabileceğiniz mağazalar var, oynayıp bitirip bir başka oyun ile 10-15TL gibi bir fiyata değişim yapabiliyorsunuz. bunun yanında shopto.net gibi sitelerden satın alacağınız oyunlar Türkiye fiyatlarından çok daha ucuza geliyor (shopto'yu kesinlikle tavsiye ederim).

model olarak da bende slim 320GB var, ama mantıken her yeni nesil modele yeni özellikler ekleniyordur. misal fat kasadan slime geçerken boardda birtakım iyileştirmeler yapıldı, ısınma sorunu azaltıldı, vb. ultra-slim kasalara da yeni özellikler eklenmiştir muhtemelen, bir araştırın derim. çok bir fark yoksa, fiyata göre yönlenebilirsiniz.

daha geçen gün kontrol ettim 320GB'ın %80 gibi bir kısmı boştu sanırsam. içinde de bayağı bir gereksiz dosya (eski oyunların install ve update dosyaları vs) biriktiğini göz önünde bulundurursak 160GB da yeterli olacaktır görüşündeyim.
  • loveinaflipbook  (19.03.13 07:37:26)