Beynimle mi ilgil :)

Biraz garip gelebilir belki ama çok ilginç bir sorun yaşıyorum.

kullandığım GSM operatörü Turkcell, kullandığıum telefonlar Sony Ericsson K530i ve Nokia 1100 şimdi sorun şu ki, evde telefonla konuşurken sürekli olarak hat kesiliyor tam konuşma esnasında sinyal tamamen gidiyor ve konuşma da yarıda kesiliyor önce telefondan diye düşünüp nokia aldım ikinci el aynı sorunu yine yaşadım bu arada iki farklı hat ile denedim sorun yine aynı.

Şimdi sorunu biraz daha ilginç hale getiren olaya gelelim telefon ile görüşürken korkunç bir baş ağrısı yaşıyorum ve sıkılıyorum bir an evvel kapatmak istiyorum çoğunlukla baş ağrısı telefonu kulağıma koyduktan bir kaç saniye sonra başlıyor.

Olayı daha da ilginç hale getiren şey ise şu telefonu doğrudan kulağıma götürmek yerine kulaklık takıp konuştuğumda baş ağrısı olmuyor ilginç ama defalarca denemeden sonra bunu farkettim daha da ilginç olan ise kulaklıkla konuşurken kesinlikle bu kesintiyi de yaşamıyorum saatlerce bile açık kalsa görüşme kesilmiyor ?

Bu bir tesadüf mü yoksa beyinle mi ilgili ? mantıklı bir açıklaması var mıdır diye internette araştırdım ama benzer bir olaya rastlamadım, bir paronaya belirtisi mi yoksa gerçekten bu olayın bilimsel bir açıklaması var mı ? İnsan beyni telefon sinyallerini bozabilir ya da tamamen kesebilir mi ?

bence senin doğa üstü güçlerin var hacı... ilk başta hep böyle olur insana sıkıntı verir falan, ama o güçleri kullanabilmeye başlayınca bir sorun kalmaz... sen muhtemelen ya geleceği görebileceksin ya da insanların zihnini okuyabileceksin..

  • zubundy  (31.01.09 14:08:12)
telefon sinyalerine karşı beynin hassas olabilir (var böyle insanlar) . bi doktora görünmen de fayda var.

  • zengin mineralli maden suyu  (31.01.09 14:34:28)
bence hocaya git.

  • hamamdakaybolansabununesrari  (31.01.09 18:09:20)
bende de benzer bir sorun var. ama benimkisi kesilmiyor ya da kafamdan ışık saçmıyorum. ağrı yapıyor kulağımın içinde. bluetooth kulaklık kullanınca hiç bir şey olmuyor. rahat rahat kullanıyorum. ama en sorunsuzu kablolu kulaklıkmış sanırım.

  • parantez  (31.01.09 19:07:21)
benim de şimdiye dek telefonla cok haşır neşir olunca kafam beynim ağrımıştır, ben hep psikolojik yaa kendimi şartlarım deyip geçiştirdim...

  • sleep may be the enemy  (31.01.09 20:15:59)
hocaya git ve doğa üstü güçlerin var diyen arkadaşlara hitaben.

daha yardım sever ve işin ehli arkadaşlar soruna daha verimli çözümler buldular faydası olması açısından yazayım da siz hocayla hacıyla uğraşmayın.

Öncelikle cep telefonu, bilgisayar, mikro dalga fırın ve hatta bir vantilatörden dahi etkilenen insanlar varmış dünya genelinde 1000 insandan 1'inde bu sorun yaşanabiliyormuş ve hatta kimileri en ufak bir elektronik eşyanın bulunduğu odada dahi bulunamayabiliyormuş.

Hattın kesilmesi olayına gelicne tamamen teknik bir konu olduğunu öğrendik efendim şöyleki, kesinti çoğunlukla evde oluyor bölgedeki baz istasyonunun çok yoğun olması ya da güçlü olmaması veyahut evimize uzak olması nedeniyle ara ara kapsama alanı dışına çıkabilirmiş kulaklık takıldığında ise kulaklığın bir nevi güçlendirici anten görevi görmesi telefonun daha iyi çekmesine neden olmasına bu yüzden de kesintinin yaşanmamasını sağlayabiliyormuş

yani neymiş birine yardım etmek için daha mantıklı yaklaşıp hacı hoca işine karışmak yerine sessiz kalmak daha mantıklıymış.
  • solo  (01.02.09 21:20:28)