Gözlüksüz görebiliyorum gözlükle göremiyorum

Merhaba
15-16 yıldır gözlük takıyorum ilk defa bu tarz bi durum yaşıyorum.Gözlüğüm 2.5 hem yakın hem uzak.gözlük kullanmadan da rahat bi şekilde görebiliyorum normalde fakat gözlerim yoruluyor yanmaya başlıyor bir yerden sonra.bir de numara daha da ilerlemesin diye gözlük takıyorum.sorun şu:gözlükle uzağı net görememeye başladım.çıkarınca gayet güzel.ani bir şekilde gözlerim mi düzeldi.anlam veremiyorum bir türlü.başına böle birşey gelen var mı

gözünde başka bir sorun başgöstermiş olabilir. sağlam bir tetkik şart.

  • dokunmakalbime  (15.03.13 12:49:36)
doktor miyopun 40 yaşından sonra azaldığını söylemişti. bilmiyorum alakalı mıdır.

  • there is a light that never goes out  (15.03.13 12:50:24)
yaş 22.bir de lap diye oldu sanki.bir baktım gözlükle net göremiyorum.hoş bir durum da deil.bazen derste güneş gözlüğü gibi kafamın üstüne takıyorum numaralı gözlüğü

  • amusan  (15.03.13 12:54:21)
bir an önce doktora gidin bence.

bir de gözlük numara ilerlemesini engellemez.
  • lemmiwinks  (15.03.13 13:01:05)
gözlük numaran değişmiştir, doktora git.

  • yue  (15.03.13 13:07:00)
miyop 18 yaşına kadar yükselip 18den sonra düşme eğiliminde oluyormuş. bazı durumlarda sıfırlanıyormuş.

  • inthechaos  (15.03.13 14:19:35)